• facebook
 • rss
 • Pożądana różnorodność

  Ks. Rafał Olchawski

  dodane 19.01.2013 14:10

  - Na ostatnim soborze stwierdzono, że podział chrześcijan jest zgorszeniem dla świata i szkodzi głoszeniu ewangelii…

  Wspólna modlitwa o jedność sprawia, że świadectwo chrześcijan jest bardziej czytelne - mówi ks. Sławomir Pawłowski, przewodniczący Archidiecezjalnej Rady Ekumenicznej. Każdego roku materiały na tydzień modlitw o jedność chrześcijan przygotowują chrześcijanie z innego państwa.  - W tym roku byli to przedstawiciele z Indii, którzy stanowią mniejszość społeczeństwa (2% - 3%) i należą do najuboższej warstwy społecznej – zaznacza ks. Sławomir.

  W tym roku hasłem przewodnim Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan są słowa: „Czego Bóg od nas oczekuje?”. – Zostały wzięte z księgi proroka Micheasza. Zadając to pytanie, podkreślono troskę o sprawiedliwość społeczną, bratnią miłość i pokorne obcowanie z Bogiem. Dlatego też temat każdego dania dotyczy relacji z Bogiem, słuchania go, przyjaźni z nim i służenia człowiekowi.

  Przez ponad 2000 lat doszło do wielu podziałów i powstania różnych wyznań. – Różnorodność obrządków wśród chrześcijan jest rzeczą bardzo dobrą, ponieważ świadczy o bogactwie kultur i narodów. To jest różnorodność pożądana – mówi ks. Sławomir.

  Spotkania i nabożeństwa modlitewne od 18 do 25 stycznia będą miały miejsce, m.in.  w Kościele Akademickim KUL, Kościele Ewangelicko-Augsburskim, Kościele Starokatolickim Mariawitów, Kościele Prawosławnym, Kościele Polskokatolickim, Kościele Zielonoświątkowym, Kościele Ewangelicko-Metodystycznym. W piątek o godzinie 19.00 na zakończenie modlitw zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia w Katedrze Lubelskiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół