• facebook
 • rss
 • Bal w Trybunale

  Justyna Jarosińska

  dodane 21.01.2013 22:15

  Już po raz ósmy lubelski eurodeputowany Mirosław Piotrowski wraz ze Stowarzyszeniem "Razem dla Lubelszczyzny" zorganizował Bal Charytatywny w Trybunale Koronnym.

  Pierwszy taki bal miał miejsce w 2005 r. Od tego czasu co roku wrota Trybunału Koronnego w okresie karnawałowym otwierane są dla tych, którzy chcą się bawić i jednocześnie wspierać potrzebujących. Pomysłodawcą tej imprezy jest eurodeputowany z Lubelszczyzny prof. Mirosław Piotrowski,  prezes Stowarzyszenia "Razem dla Lubelszczyzny". Dochód z balu, który organizujemy co roku, przeznaczony jest albo na wyjazd dzieci z domów dziecka na zimowiska i kolonie, albo też, tak jak ostatnio, na wsparcie młodych talentów z Lubelszczyzny mówił. 

  Bal w Trybunale Koronnym jest zawsze okazją do spotkania i wspólnej zabawy ludzi z różnych środowisk. Uczestniczą w nim zarówno przedstawiciele świata kultury i nauki, jak i polityki i biznesu. Właśnie o to chodzi by podczas takiej imprezy spotkało się grono osób, które bawiąc się, mogą również pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują mówiła Jolanta Szołno-Koguc, wojewoda lubelski. 

  Wchodzących na salę balową gości witały obrazy Tymoteusza Przygrodzkiego, stypendysty Stowarzyszenia. Magda Welc oraz Monika Rapa, także podopieczne Stowarzyszenia, zaprezentowały swoje umiejętności wokalne przed występem gwiazd wieczoru, jakimi w tym roku byli Jerzy Połomski oraz Jerzy Zelnik. Punktem kulminacyjnym balu była aukcja, z której dochód w kwocie 25 tys. zł zasili fundusz wspierania młodych talentów z Lubelszczyzny. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół