• facebook
 • rss
 • Talenty Jedynki

  AG

  dodane 16.03.2013 15:00

  Obecni i dawni uczniowie krasnostawskiej Jedynki pokazali jak rozwijać i pielęgnować swoje talenty.

  Imprezie utrzymanej w konwencji rozkwitającego parku po wiosennej burzy towarzyszyła myśl, że „Nie można pytać o życia sens, można mu tylko sens nadać… Cała wielkość naszej przygody polega na życiu, które przychodzi z pustymi rękoma, lecz opuścić nas może wzbogacone i przekształcone…”. Koncert rozpoczął się zgodnie z hitchockowską receptą na dobry suspens: na początku powinno być trzęsienie ziemi, a potem napięcie musi stale rosnąć. Widzowie mogli bowiem obejrzeć film, którego reżyserem, scenarzystą, operatorem kamery i oczywiście samymi aktorami była młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Krasnymstawie. Nakręconym przez siebie clipem uczniowie pokazali, jak w krasnostawskiej Jedynce mogą realizować się wszyscy, którzy mają różne uzdolnienia, pasje i zainteresowania, czyli jak swym talentem uczeń tworzy historię szkoły. Dalsza część była połączeniem teatru, talk show,  a przede wszystkim duża porcja muzyki, tańca i poetyckiego słowa.

  Uroczystości towarzyszyło otwarcie wernisażu prac plastycznych (malarskich, fotograficznych, wytworów rękodzielniczych) absolwentów, obecnych uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 w Krasnymstawie.

  Koncert „Talenty Jedynki 2013” uwolnił talent, pasje i uzdolnienia wszystkich wykonawców, a widzom pozwolił spojrzeć dalej, szerzej, głębiej. - Podobnych wrażeń spodziewamy się w kolejnej edycji koncertu już za rok - mówią obecni na przedstawieniu widzowie. Pomysłodawcą projektu była dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Krasnymstawie, Maria Kowalczyk. Scenariusz i reżyserię opracowała  Marzena Morylowska. Oprawę muzyczną przygotował Tomasz Chałubiński, a pokaz gimnastyczny – Karolina Dąbrowska i Agnieszka Lisowska. Scenografię wykonały: Dorota Korkosz-Ćwir, Agnieszka Wereda, Teresa Stasiak, Agnieszka Kopeć i Małgorzata Stańczuk.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół