• facebook
 • rss
 • Młodzi będą świętować

  Agnieszka Gieroba

  dodane 21.03.2013 10:20

  Zacznie się Drogą Krzyżową na Majdanku, potem będzie forum i koncert a zakończy w Niedzielę Palmową uroczystą procesją i Eucharystią pod przewodnictwem abp Stanisława Budzika.

  Forum łodych Archidiecezji Lubelskiej będzie połączone z obchodami Światowych Dni Młodzieży w diecezji. Organizatorem jest Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej (CDM AL). Forum Młodych to okazja do spotkania młodych, którzy zechcą popatrzeć odważnie na otaczającą rzeczywistość świata i odnaleźć tam miejsce na dojrzałe przeżywanie młodzieńczego etapu swego życia. To czas na konfrontację swych doświadczeń z życiem innych rówieśników. To odnajdywanie znaków obecności Boga i przestrzeni Jego szczególnego działania jakim jest Kościół. To wspólna modlitwa, katecheza, przeżywanie radości, uczestniczenie w wydarzeniach kulturalnych. To świadectwo wobec rówieśników, poznawanie nowych przyjaciół - mówi ks. Marek Urban duszpasterz młodzieży.

  Forum towarzyszy hasło: Zejdź do głębin. Zostało ono sformułowane przez młodzież i skojarzone z ewangelicznym symbolem soli. Aby sięgnąć po nią, aby stać się solą ziemi należy sięgnąć w głąb, trzeba pokonać pewne przeszkody. Zechcemy sobie postawić pytania jaka jest religijność współczesnej młodzieży, do czego zaprasza młodych sam Jezus i co młodym przeszkadza w zejściu do głębin.

  W ramach programu będą  miały miejsce takie wydarzenia jak:

  - piątkowa Droga Krzyżowa na Majdanku, która odbędzie się 22 marca 2013r. (piątek) o godz. 18:00 z obecnością abpa Stanisława Budzika, świadectwami więźniów z Majdanka oraz współczesnymi świadectwami wiary. Na Drodze Krzyżowej będą obecni przedstawiciele młodzieży z Ukrainy.

  - sobotnie spotkanie z gwiazdą wieczoru – Frenchmanem (pół Polak, pół Francuz, urodzony w Afryce, gdzie spędził 14 lat swojego dzieciństwa. Związany z polskim hip-hopem i znany między innymi z takich formacji jak Bass Medium Trinity i Jama), które odbędzie się 23 marca 2013r. (sobota) godz. 19:00 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II (Stara Aula, Gmach Główny),

  - niedzielne spotkanie z historią życia i wiary św. Pawła Apostoła (spotkanie przygotowują pauliści), projekcja filmu „Wierni do końca” (film o polskich misjonarzach, którzy oddali życie na misjach). Będzie to miało miejsce 24 marca 2013r. (niedziela) w Metropolitalnym Seminarium Duchownym (ul. Wyszyńskiego 6). Zaś o godz. 12:30 rozpocznie się procesja Liturgiczna Niedzieli Palmowej (stacja przed MSD), która będzie zmierzać w kierunku kościoła pw. Nawrócenia św. Pawła, gdzie o godz. 13:00 będzie sprawowana Eucharystia pod przewodnictwem abpa Stanisława Budzika.

  Forum Młodych będzie ważnym krokiem przygotowującym do sierpniowego Spotkania Młodych w Garbowie (24 sierpnia 2013r.) i inicjującym pracę z liderami parafialnych wspólnot młodzieżowych.

  Szczegółowy program

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół