• facebook
 • rss
 • "Przebudzenie" z Pasją

  Justyna Jarosińska

  dodane 22.03.2013 22:50

  Tym razem nie w parku przyszpitalnym, ale w kaplicy. Misterium Męki Pańskiej odegrali aktorzy ze Środowiskowego Domu Samopomocy, prowadzonego przez Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym "Misericordia" w Lublinie.

  Teatr "Przebudzenie" działa przy stowarzyszeniu "Misericordia" już od kilkunastu lat. Prowadzi go pedagog Ewa Dudziak. Aktorami, niejednokrotnie także współtwórcami scenariusza i wykonawcami rekwizytów są tutaj ludzie chorzy psychicznie. Angażują się we wszystkie etapy powstawania widowiska – zapraszają na spektakl, są konstruktorami elementów scenografii, współrealizują scenariusz. 

  Stowarzyszenie "Misericordia" od ponad 20 lat pomaga osobom zmagającymi się z zaburzeniami psychicznymi. Dociera z pomocą tam, gdzie inni nie chcą, nie mogą lub boją się dotrzeć. "Misericordia" to jeden z pierwszych ośrodków na Lubelszczyźnie oferujący pomoc kompleksową. I to właśnie tutaj na tę pomoc czeka najwięcej potrzebujących.

  Ciągle jest zapotrzebowanie na nowe miejsca dla osób z zaburzeniami psychicznymi – mówi ks. Tadeusz Pajurek, prezes stowarzyszenia. I dlatego też środowiskowy dom, który jest miejscem pierwszego kontaktu, cały czas ma osoby oczekujące na przyjęcie.

  W ramach stowarzyszenia funkcjonują: Środowiskowy Dom Samopomocy, warsztaty terapii zajęciowej, zakład aktywności zawodowej, świetlica opiekuńcza, klub. W tym roku "Misericordia" planuje otworzyć filię ŚDS, by każdy, kto po zachorowaniu lub po leczeniu szpitalnym szuka wsparcia, mógł właśnie tam podjąć terapię.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół