Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Podpis na wagę życia

W najbliższą niedzielę, 12 maja, rozpoczyna się na terenie diecezji lubelskiej zbiórka podpisów pod projektem ustawy chroniącym życie chorych dzieci. Według obecnego stanu prawnego dziecko można zabić, jeśli występuje podejrzenie ciężkiego uszkodzenia płodu.

– W praktyce najwięcej zabijanych w świetle prawa dzieci to dzieci z zespołem Downa. W 2011 roku zabito 620 chorych dzieci. Aborcji można dokonać w tym przypadku do 24. tygodnia ciąży. Z relacji położnych, które współpracują z naszą fundacją, wiemy, że część dzieci przeżywa aborcję. Nie są wtedy reanimowane – odkłada się je na półkę czy do miski, by umarły. Nie możemy godzić się na takie barbarzyństwo – stąd nasza propozycja zmiany ustawy – mówią działacze Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”.

Komitet został zarejestrowany 2 kwietnia. Jego celem jest zebranie miliona podpisów, a także przeforsowanie zmian w prawie tak, by chroniło ono dzieci chore. Zbiórki w większości parafii diecezji lubelskiej odbędą się w trzy niedziele maja: 12, 19 i 26 maja, jednak można je prowadzić nawet do 20 czerwca. Zgodę na zbiórkę z pełnomocnictwa Księdza Arcybiskupa wyraził biskup Józef Wróbel, który pobłogosławił akcji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy