• facebook
 • rss
 • W Stasinie rodzinnie

  AG

  dodane 03.06.2013 13:30

  W Szkole Podstawowej w Stasinie odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „W Stasinie rodzinnie”.

  Imprezę rozpoczął montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Rodziców. Akademii towarzyszyło motto: „Serca nasze tak mocno biją - a Mamusia i Tatuś niech nam sto lat żyją!” Występ przygotowany pod kierunkiem pań Ewy Kliczki i Emilii Beredy rozbawił i wzruszył zebranych gości.

  Po uroczystym polonezie odtańczonym przez najmłodszych oraz wręczeniu upominków rodzicom, był czas na zabawy sportowe, turnieje sprawnościowe dla dużych i małych, zawody dla całych rodzin. Przeprowadzony został konkurs literacki na wiersz o rodzinie oraz konkurs na najpiękniejszą kompozycję kwiatową. W trakcie zabawy odbyły się pokazy żonglerskie połączone z warsztatami, na których dzieci własnoręcznie wykonały piłeczki do żonglowania. Zarówno dzieci, jak i rodzice mieli możliwość przejażdżki na koniach, a całość zakończył efektowny pokaz karate. Każde chętne dziecko mogło pomalować sobie twarz, wygrać niezwykłe fanty na loterii, wziąć udział w zabawach z chustą animacyjną lub z zrobić zabawnego zwierzaczka z balonika.

  Na zakończenie zabawy, po zliczeniu zdobytych punktów ogłoszone zostały wyniki. Przyznano tytuł SUPER RODZINY 2013 ROKU i wręczono nagrody - zaproszenie na rodzinny obiad, kupon na profesjonalną sesję fotograficzną oraz pakiet usług fryzjerskich dla rodziny.

  Zabawie towarzyszyła wystawa dyplomów za osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej w Stasinie. Najlepszym podsumowaniem i potwierdzeniem na potrzebę organizowania takich imprez i dbałości o wierność wartościom wydaje się być wiersz, który wpłynął na konkurs literacki pod hasłem „MOJA RODZINA”, i który decyzją jury w tymże konkursie zwyciężył.

  Moja rodzina   

  Moja rodzina jest jak słońce

  przebijające się przez chmury

  suszy moje łzy

  ogrzewa gdy zmarznę

   

  Moja rodzina jest jak strumień

  omija wszelkie przeszkody

  i swoim nurtem

  wygładza ostre głazy

   

  Moja rodzina jest jak skała

  opierająca się wichrom i deszczom

  na której wędrowne dotąd ptaki

  uwiły niedostępne dla drapieżcy gniazdo

   

  Mija rodzina to mama tata brat ja

  i jeszcze ktoś

  kogo nie ma

  ale już jest

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół