• facebook
 • rss
 • Energetyczny autobus

  Justyna Jarosińska

  dodane 07.06.2013 11:44

  Od godz.19 do godz. 1.24 w nocy będzie kursował wyjątkowy, pomarańczowy Autobus Energii. Będzie nim można dojechać do miejsc, w których odbywają się najważniejsza wydarzenia artystyczne „Nocy Kultury".

  Autobus Energii będzie jednak czymś więcej niż tylko zwykłym środkiem transportu. W czasie podróży po Lublinie pasażerowie będą mogli zapoznać się z działalnością Centrum Energii, korzystając z informacji wolontariuszy, na co dzień pracujących w Centrum. Poszczególne grupy wolontariuszy przygotowały mnóstwo atrakcji, konkursów, a także koncertów i innych prezentacji. Na pasażerów Autobusu Energii czekają m.in.: sesja zdjęciowa, warsztaty z wykonywania dekoracji z wikliny oraz orgiami, koncerty muzyczne w różnych gatunkach oraz stylistyce, warsztaty ze skręcania balonów, konkurs "Jaka to melodia?", recytacja poezji i wiele innych niespodzianek.
  Autobus ma być też miejscem promocji Centrum Energii, dlatego w jego wnętrzu będzie można obejrzeć wystawę fotografii szczegółowo dokumentujących działalność ośrodka. Wolontariusze i coach’owie grup będą w tym czasie służyć informacjami oraz zachęcać do włączenia się w szeregi grup wolontariackich.
  Autobus Energii będzie kursował w godz. 19.00 - 1.24 następującymi ulicami: Chodźki - Obywatelska - Lubartowska - Wodopojna - Królewska - Zamojska - Unii Lubelskiej - Zamojska - Lubartowska - Obywatelska - Chodźki. Będzie się zatrzymywał na wszystkich przystankach na trasie przejazdu. Na czas kursowania linii zostaną zlokalizowane dwa dodatkowe, tymczasowe przystanki: na ul. Zamojskiej - przy wznoszonym tam budynku, przy ul. Rusałka oraz na al. Unii Lubelskiej w zatoce parkingowej obok Centrum Handlowego "Gala".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół