• facebook
 • rss
 • Rekolekcje z mocą

  Agnieszka Gieroba

  dodane 12.06.2013 10:40

  Na zaproszenie parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie przyjechała wspólnota Przymierze Miłosierdzia, która dla chętnych głosiła rekolekcje zatytułowane "Talitha Kum, mówię ci wstań, wcale nie umarłaś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie ci".

  Młodzi i starsi, parafianie i wierni z innych części Lublina przyszli, by słuchać nauczania o Bożym Miłosierdziu i uwielbiać Pana. Wspólnota Przymierze Miłosierdzia, która poprowadziła rekolekcje, powstała w Brazylii w 2000 roku. Dziś ma swoje domy w kilku krajach na całym świecie, w tym także w Polsce. Do rodowitych Brazylijczyków, którzy przyjechali do Polski jako świeccy misjonarze, dołączyli także Polacy. Pierwszy dom powstał w Szczecinie, kolejne zaś w Białymstoku, Buku, Czarnkowie, Warszawie i Wolsztynie. Do Lublina wspólnota przyjechała, by głosić Dobrą Nowinę i modlić się o uzdrowienie tych, którzy tego potrzebują. Podczas spotkania był czas na konferencję, świadectwa i uwielbienie.

  W Brazylii członkowie Przymierza Miłosierdzia żyją w radykalnej bliskości i łączności pośród najbiedniejszych materialnie (w tzw. Fawelach), a także zakładają domy, w których żyją wspólnie z byłymi mieszkańcami ulicy, sierotami, ludźmi z tzw. marginesu, byłymi więźniami, starającymi się na nowo zawiązać zerwane więzy ze społeczeństwem i własną rodziną. Prowadzą tych braci do pełnego włączenia się i uczestnictwa w społeczeństwie. Wspólnota tworzy również Centra Wsparcia Rodziny zajmujące się dziećmi ulicy. Obecnie Stowarzyszenie posiada 17 domów dla narkomanów i ludzi ulicy; 5 dla dorosłych, 12 dla dzieci i młodzieży. Wspólnota w Brazylii prowadzi również szeroką działalność ewangelizacyjną. Zgodnie z powołaniem "ewangelizować, by przemieniać" pragną zmieniać wszystkich ewangelizowanych w ewangelizatorów i świadków Miłosierdzia. Misjonarze i osoby świeckie ewangelizują poprzez warsztaty dla młodych "Talitha Kum”, poprzez sztukę i taniec. Organizowana jest również cotygodniowa dyskoteka o nazwie CRISTOTECA, która, gromadząc ok. 1000 młodych mieszkańców Sao Paulo, staje się miejscem zabawy, modlitwy i uwielbienia.

  Relacja ze spotkania w kolejnym Gościu Niedzielnym.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół