• facebook
 • rss
 • W rytm lezginki

  JJ

  dodane 24.06.2013 11:02

  Na placu przed Teatrem im. H. Ch. Andersena było wielokulturowo i kolorowo. Hasło kolejnego Dnia Uchodźcy brzmiało "Razem i blisko siebie".

  W obchodach Międzynarodowego Dnia Uchodźcy wzięli  udział mieszkańcy ośrodków dla cudzoziemców z Lublina, Kolonii Horbów, Łukowa i Białej Podlaskiej. Organizatorzy obchodów w ramach "Gestu solidarności z uchodźcami” chcieli pokazać, że uchodźcy mieszkający w mieście i regionie są naszymi sąsiadami i że można wśród nas znaleźć dla nich miejsce. Uczestnicy festynu mogli  zamanifestować swoje poparcie dla uchodźców robiąc sobie wspólne zdjęcie wraz z członkiniami zespołu "Gwiazdy Czeczeni". Fotografie umieszczone zostaną na fanpage’u Centrum Wolontariatu na Facebooku. W ramach Dnia Uchodźcy można było także zobaczyć pokazy sztuk walki w wykonaniu cudzoziemców,wystawę fotografii oraz posłuchać koncertu Kapeli Ze Wsi Warszawa. Nie zabrakło też animacji dla dzieci. 

  Światowy Dzień Uchodźcy to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 4 grudnia 2000 roku, aby przypominać światu o losie uchodźców, ich prawach - i marzeniach. Święto ma pomóc obywatelom państw, do których trafili uchodźcy, bardziej otworzyć się na ich problemy ale też na bogactwo, jakie ze sobą przynoszą. Dzień Uchodźcy w Lublinie realizowany jest przez Centrum Wolontariatu pod patronatem UNHCR (Biuro Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców) w ramach projektu „Razem – model wolontariatu na rzecz integracji uchodźców” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu na rzecz Uchodźców, budżetu państwa i środków własnych Centrum Wolontariatu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół