• facebook
 • rss
 • Jeśli wakacje to tylko w dobrym towarzystwie

  Justyna Jarosińska

  dodane 21.07.2013 21:21

  Statystyki co roku pokazują, że na wakacyjny wypoczynek poza miejsce zamieszkania wyjeżdża niewielka część uczniów. Większość spędzi dwa wolne od nauki miesiące na własnym podwórku.

  O to, żeby w Lublinie dzieci się nie nudziły dbają wolontariusze, którzy włączyli się w akcję "Wakacje w dobrym towarzystwie". To akcja dla wszystkich dzieci, które nie wyjeżdżają na wakacje z różnych powodów. Organizatorom chodzi o zagospodarowanie wolnego czasu szczególnie tym maluchom, które mieszkają w zaniedbanych dzielnicach. Przy okazji jest to także sposób na pokazanie sytuacji dzieci pozbawionych zorganizowanego wypoczynku, głównie ze względów finansowych i rodzinnych oraz zaakcentowanie problemu dzieci wychowywanych przez ulicę”. 

  Przez cały lipiec i sierpień, od poniedziałku do piątku od 10 do 13 wolontariusze prowadzą akcję w różnych dzielnicach miasta. Organizują gry i zabawy, zajęcia sportowe i konkursy dla dzieci z każdej grupy wiekowej. Są zaopatrzeni w zabawki kreatywne oraz sprzęt animacyjny. Dla każdego dziecka, które uczestniczy w zajęciach, przygotowany jest także poczęstunek.

  Już jutro "dobre towarzystwo" zawita ponownie na stadion "Startu". W kolejnych dniach w zabawie będzie można uczestniczyć na ulicy Kunickiego i Dzierżawnej. Do włączenia się w akcję organizatorzy cały czas zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli, którzy zechcą ich wesprzeć. Ciągle poszukiwani są również młodzi ludzie, którzy chcieliby zostać wolontariuszami. Można zapisywać się na jeden lub kilka dni akcji. Zapisy i informacje w biurze Centrum Wolontariatu w Lublinie, ul. Jezuicka 4, tel. 534 26 52, 663 592 360 lub e-mailem: orlowska@wolontariat.org.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół