• facebook
 • rss
 • Jezus chodzi po Woodstocku

  Ks. Rafał Pastwa

  dodane 30.07.2013 11:06

  Zanim rozpocznie się Przystanek Woodstock, młodzi ludzie skupieni wokół Przystanku Jezus odbędą rekolekcje, by pośród ciężkiej muzyki i kurzu nieść wsparcie duchowe zagubionym i szukającym Boga.

  Kilkadziesiąt młodych osób z Lublina i okolic wyjechało na Przystanek Jezus. Ewa Łaskarzewska, rzecznik prasowy Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus w Lublinie, pojechała po raz szósty. Za pierwszym razem chciała pojechać i zrobić ciekawe zdjęcia. Jednak szybko zrozumiała swoją misję i posłanie. Młodzi ludzie z całej Polski wezmą najpierw udział w rekolekcjach, które poprowadzi bp Edward Dajczak. Potem nastąpi ich rozesłanie na pole festiwalowe. Ewangelizatorzy chodzą przynajmniej w dwójkach po polu koncertowym i sami nie zaczepiają nikogo. Łatwo ich zauważyć i odróżnić. Każdy, kto zechce może z nimi porozmawiać, może skorzystać ze spowiedzi, bo księża także są obecni na festiwalowym terenie. Wielu ludzi przeciera oczy ze zdumienia widząc księdza w tłumie - mówi Ewa. - Przyzwyczaili się, że ksiądz jest oddzielony grubymi murami i niedostępny, że nie można z nim porozmawiać. Tak naprawdę osoby te zatrzymały się na poziomie religijności z okresu pierwszej komunii świętej. Gdzieś się zagubili i nikt ich nie odnalazł. Tu mogą spotkać żywego Boga, nawet w tym zgiełku. Do Kostrzynia jedni przyjeżdżają dla muzyki, inni dla towarzystwa, a inni zwyczajnie napić się piwa - dodaje Ewa. Ale są i tacy, którzy jadą tu specjalnie z myślą o Przystanku Jezus.

  Przystanek Jezus pełni rolę pierwszego kontaktu - pierwszej pomocy dla tych, którzy poważnie poplątali sobie życie. Jest on przykładem kościoła żywego i otwartego. Ci, którzy tu przyjeżdżają potrzebują wsparcia, modlitwy i wspólnoty. Sami doświadczyli, że Chrystus odmienił ich życie, dlatego teraz chcą głosić tę prawdę innym. Kamil Sieniec z Łęcznej pojechał po raz pierwszy na Przystanek Jezus. Mówi o sobie, że jest "owocem" rekolekcji, jakie wygłosiła Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus z Lublina w jego parafii. - Rekolekcje te bardzo mnie zmieniły - mówi Kamil. Odważyłem się jechać, choć nie raz pojawiał się we mnie lęk. Do grupy lubelskiej dołączy także ks. Michał Zybała.

  Młodzież z archidiecezji lubelskiej po powrocie z Przystanku Jezus będzie podejmować kolejne działania ewangelizacyjne w ramach Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus w Lublinie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół