GN 11/2018 Archiwum

Abp Pylak skończył 92 lata

Lubelski hierarcha jest biskupem od 47 lat, na emeryturze od 16. I ciągle – jak mówi – najważniejsza jest dla niego obecność pośród ludzi.

Jest człowiekiem pełnym humoru i energii. Odbiera wszystkie telefony, te od dziennikarzy także. Gdy umawia się z kimś na wywiad, zawsze ma dla niego tabliczkę czekolady na osłodę życia. Pisze książki, czyta codzienną prasę, tylko, jak sam się śmieje, tańczyć już nie może, bo nogi odmawiają posłuszeństwa. Swoje kolejne urodziny przyjmuje jako Boży dar i zadanie, by nie ustawać w służbie Kościołowi i ludziom.

Lata biskupiej posługi ks. Bolesława Pylaka w naszej archidiecezji to czas komunizmu i walki z kościołem. Mimo trudnej sytuacji udało się biskupowi doprowadzić do budowy aż 146. kościołów parafialnych i 255. kaplic filialnych. Dzięki temu znacznie zmalały odległości wiernych z domu do kościoła. Dziś, spoglądając na lata minione z perspektywy czasu, abp Bolesław Pylak nie przestaje Bogu dziękować. Wielkie dzieło budowlane, związane z nim ożywienie religijne i liczne nowe powołania kapłańskie na zawsze pozostaną świadectwem pracy i życia abpa Bolesława Pylaka.

Z okazji urodzin życzymy arcybiskupowi zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy