• facebook
 • rss
 • Wielkie święto młodych

  Agnieszka Gieroba

  dodane 24.08.2013 15:02

  To pierwsze takie spotkanie w naszej archidiecezji, nazywane w skrócie SMAL, czyli Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Do Garbowa przyjechali z różnych zakątków Lubelszczyzny. Łączy ich młodość i poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: "Kim jestem?".

  Mają po kilkanaście lat i chcą szczęśliwie przeżyć swoje życie. Nie wiedzą jednak, jak się do tego zabrać. - Zaprosiliśmy młodych ludzi, by pokazać im, że prawdziwe szczęście daje tylko życie z Panem Bogiem. Dla wielu z nich to słowa, które nie mają pokrycia, bo nigdy z żywym Bogiem się nie spotkali. Tu mogą doświadczyć wspólnoty, adoracji Najświętszego Sakramentu, czyli spotkania z Bogiem twarzą w twarz, ale także uczestniczą w dobrej zabawie, koncertach, spotykają rówieśników, którzy są zaangażowani w róże grupy i mam nadzieję, że to ich wciągnie - mówi ks. Marek Urban, duszpasterz młodzieży.

  Przyjechali z dużych parafii i małych parafijek. To gimnazjaliści, licealiści i studenci, czyli ludzie wchodzący powoli w dorosłość. Hasłem spotkania są słowa: "Łyknij życia". - To nawiązanie do wody, która gasi pragnienie. Bez wody nie ma życia. Natomiast tylko Bóg jest w stanie ugasić i zaspokoić wszelkie pragnienia i tęsknoty człowieka, także młodego - mówi ks. Marek.

  - Przyjechałam tutaj namówiona przez koleżanki. Myślałam, że będzie drętwo, ale i tak nie miałam nic do roboty, więc pomyślałam: "Czemu nie?". Tymczasem już dawno, jeśli w ogóle, tak dobrze się nie bawiłam. Zobaczyłam, że życie z Panem Bogiem może być wspaniałe. Byłam u spowiedzi i czuję się teraz, jakbym miała skrzydła - mówi Karolina.

  Spotkanie młodych w Garbowie potrwa do późnego wieczora. Przed nimi jeszcze w godz. 18-20.30 festiwal piosenki pielgrzymkowej, o 21.00 - magda.lena frączek LOVE Story - koncert, a zakończy się wszystko o godz. 22.15 nabożeństwem „Z Ducha i z wody zrodzeni”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół