• facebook
 • rss
 • Kto może, niech modli się o pokój

  Agnieszka Gieroba

  dodane 06.09.2013 22:10

  W wigilię święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, 7 września, polskie diecezje, zgromadzenia zakonne, a także Polskie Misje Katolickie i wszyscy ludzie dobrej woli włączą się w modlitwę o pokój.

  Zaapelował o to papież Franciszek w ostatnią niedzielę podczas południowego spotkania z wiernymi na Placu św. Piotra.

  W naszej diecezji wierni będą się modlić o pokój w Syrii m.in. w sanktuarium Matki Bożej Katedralnej w Lublinie. O 19.00 bp Mieczysław Cisło będzie sprawował Mszę św. w intencji pokoju w Syrii i na Bliskim Wschodzie.

  Ponadto w sanktuariach maryjnych w Chełmie i w Wąwolnicy w tej intencji będzie się modlił z duchowieństwem i wiernymi świeckimi Prymas Polski abp Józef Kowalczyk. 8 września o 11.30 będzie on przewodniczył Eucharystii na Górze Chełmskiej.
  Tego samego dnia po raz drugi będzie przewodniczył Mszy św. w tej intencji w sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, o 18.00. Tu też przekaże do parafii relikwie św. Wojciecha.

  Abp Stanisław Budzik apeluje, by wierni z naszej diecezji włączyli się w modlitwę o pokój bądź we wskazanych miejscach, bądź w swoich parafiach, bądź też indywidualnie w swoich domach.

  Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie rozesłał do wszystkich parafii prośbę o włączenie modlitwy o pokój w Syrii do modlitwy wiernych w sobotę i niedzielę 7 i 8 września. W tych też dniach w większości parafii odbędą się specjalne nabożeństwa, podczas których wierni z kapłanami prosić będą o pokój. Jedno z nich odbędzie się w parafii ojców kapucynów na Poczekajce w sobotę o 18.00

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół