• facebook
 • rss
 • Dla młodych duchem

  AG

  dodane 26.10.2013 21:51

  Młodzi są ci, którzy mają młodego ducha - twierdzą zaangażowani w działalność Centrum Duszpasterstwa Młodzieży. Dzień otwartych drzwi zorganizowany przez CDM miał zachęcić młodych, nie tylko ciałem do podjęcia konkretnych działań na rzecz bliźniego.

  "Dzień otwarty" trwał w rzeczywistości znacznie dłużej niż 24 godziny. A wszystko po to, by zaprezentować dziania Centrum i zachęcić innych, by przyłączyli się do działania. - Ponieważ przeżywaliśmy Tydzień Misyjny nasze spotkania rozpoczęliśmy różańcem misyjnym, który poprowadziła grupa misyjna. Następnie modliliśmy się podczas Eucharystii za wszystkich działających, jak i tych, którzy dopiero się zaangażują w różne grupy. Dopiero po najważniejszym spotkaniu, czyli spotkaniu z Chrystusem w Eucharystii, odbyło się spotkanie, na którym zaprezentowały się cedeemowskie wspólnoty i wolontariaty - mówią młodzi z duszpasterstwa.

  Zainteresowani usłyszeli o pracy z dziewczynami z ośrodka wychowawczego, a także z dzieciakami ze świetlicy.

  Dowiedzieli się o formacji poprzez zgłębianie Youcatu, odkrywanie bogactwa Słowa Bożego w grupie Focolare, o kursie Nowe Życie i wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca, o modlitwach i wyjeździe na spotkanie Taize do Strasburga, a także o innowacyjnych i twórczych pracach grupy medialnej.

  Po takiej dawce informacji konieczne było odetchnięcie przy herbacie i ciastku w salce świetlicowej, gdzie można było dopytywać koordynatorów i członków grup o szczegóły i trochę się zintegrować.

  Choć Dzień Otwartych Drzwi oficjalnie się zakończył, to nie znaczy, że zamknęły się drzwi Centrum Duszpasterstwa. - Jesteśmy ciągle otwarci na nowe osoby, które chciałyby dołączyć do naszych grup - zapraszają młodzi duchem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół