• facebook
 • rss
 • Przygotowania do Orszaku Trzech Króli

  ks. Rafał Pastwa

  dodane 16.12.2013 14:49

  Orszak Trzech Króli w Lublinie z roku na rok jest liczniejszy i lepiej zorganizowany. Jest to duże przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne o charakterze rodzinnym.

  Trwają przygotowania do Orszaku Trzech Króli. W ubiegłym roku w pochodzie oraz modlitwie w uroczystość Objawienia Pańskiego na ulicach Lublina wzięło udział kilka tysięcy osób. Najliczniejszy był udział rodzin z dziećmi. Nie zabrakło także młodzieży z różnych typów szkół. W tym roku oprócz cieszących się powodzeniem wśród uczestników orszaku koron rozdane zostaną specjalnie przygotowane na tę okazję śpiewniki, których wydawcą jest Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Zamiar przygotowania takiego śpiewnika zrealizował ks. dr Ryszard Podpora, koordynator całego przedsięwzięcia w archidiecezji. Śpiewnik zawiera program Orszaku Trzech Króli, jego historię w Lublinie oraz kolędy wraz z rozważaniami papieży: Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka.

  Inicjatorem Orszaku Trzech Króli w Lublinie jest abp Stanisław Budzik. Pierwszy orszak miał miejsce w 2012 roku. Tegoroczny orszak wyruszy z Zamku Lubelskiego 6 stycznia w samo południe. Arcybiskup otworzy bramę zamkową i wyprowadzi Mędrców, którzy wyruszą za gwiazdą do archikatedry lubelskiej. Tam o godzinie 13.00 zostanie odprawiona Msza św. Uroczystość Objawienia Pańskiego należy do najstarszych świąt w tradycji chrześcijańskiej. Wspólne przeżywanie uroczystości Objawienia Pańskiego, w formie publicznego zjednoczenia i radości ma wyrażać podążanie wiernych za światłem Bożej prawdy.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół