• facebook
 • rss
 • Rektor zaprosił przedstawicieli mediów

  ks. Rafał Pastwa

  dodane 24.01.2014 17:10

  Rektor KUL-u spotkał się z dyrektorami lubelskich mediów. Podczas noworocznego spotkania rozmawiano o sprawach bieżących Uniwersytetu jak również o sytuacji społecznej w Lublinie oraz w Polsce i na Ukrainie.

  Spotkanie zorganizowano w ramach podziękowań za dotychczasową współprace lubelskich mediów z KUL-em. Było ono także okazją do otwartej dyskusji i przekazania  informacji odnośnie zbliżających się wydarzeń. Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. prof. Antoni Dębiński zaprosił na kolejny koncert z cyklu „OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką”, który odbędzie się 9 lutego. Będzie on poświęcony pamięci nieżyjącego abpa Józefa Życińskiego, Wielkiego Kanclerza KUL. Józef Mirosław Życiński urodził się 1 września 1948 roku w Nowej Wsi. Zmarł nagle w Rzymie 10 lutego 2011 roku. Był filozofem, teologiem i publicystą. W latach 1997–2011 był arcybiskupem, metropolitą lubelskim.

  Uczestnicy spotkania rozmawiali również o sytuacji naukowej KUL oraz analizowali podłoże niesłusznych ataków na środowisko uniwersyteckie. Dyskutowali na temat  bieżących kwestii w Polsce, na Ukrainie i w Syrii. - Dzięki staraniom naszych władz uruchomiliśmy program dla uchodźców z Syrii. Chcielibyśmy, aby Syryjczycy nie musieli uciekać ze swojego kraju. Jednak wiemy, że obecna sytuacja ich do tego zmusza - więc my będziemy im pomagać. Jeśli będą chcieli studiować na naszym Uniwersytecie my im to umożliwimy. Jest to wyraz naszej solidarności z nimi - powiedział ks. Rektor.

  W spotkaniu z władzami Uniwersytetu udział wzięło kilkunastu przedstawicieli najważniejszych mediów, które funkcjonują w Lublinie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół