• facebook
 • rss
 • Papież zaprosił lubelskich biskupów na audiencję

  Ks. Rafał Pastwa

  dodane 06.02.2014 11:10

  Lubelscy biskupi każdego dnia intensywnie pracują w poszczególnych dykasteriach kurii watykańskiej. Przed nimi jeszcze dużo zajęć. Niebawem odbędą prywatną audiencję u papieża Franciszka.

  Lubelscy biskupi spotkają się na  prywatnej audiencji u papieża Franciszka. Na zakończenie wizyty ad limina apostolorum ojciec święty przyjmie razem wszystkich biskupów przybyłych do Rzymu i wygłosi publiczne przemówienie. Do tej pory, przyjął już wielu obecnych biskupów na prywatną rozmowę, by osobiście poznać wszystkich hierarchów i ich zmartwienia, troski i nadzieje. Emerytowany biskup pomocniczy naszej archidiecezji, Ryszard Karpiński – jeszcze przed wyjazdem do Watykanu czekał z niecierpliwością na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Zabrał ze sobą zdjęcie, na którym jest z kard. Bergoglio w jego prywatnym mieszkaniu w Buenos Aires, by pokazać je papieżowi i przypomnieć argentyńskie spotkanie sprzed laty.

  Jak donosi z Watykanu lubelska korespondentka Anna Artymiak - kolejny dzień wizyty ad limina rozpoczęła wspólna Msza św. wszystkich biskupów przy grobie bł. Jana Pawła II, który mieści się w Kaplicy św. Sebastiana w Bazylice św. Piotra. Przewodniczył jej kard. Stanisław Dziwisz. 

  Biskupi lubelscy odwiedzili już Kongregację ds. Biskupów i Kongregację ds. Duchowieństwa. Jak donosi korespondentka, abp Beniamino Stella, prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa powiedział - Macie seminaria z ojcami odpowiedzialnymi za formację, jesteście dobrze zorganizowani. Ale są już diecezje w innych częściach kraju, w których pojawiają się powoli sygnały alarmowe - na przyszłość mało obiecujące, mniej pozytywne. Powiedziałem biskupom, by uprzedzili trochę te tematy, przyjrzeli się tej mniej przychylnej przyszłości. Zachęcił, by towarzyszyli księżom w trudniejszych momentach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół