• facebook
 • rss
 • Promują Lubelszczyznę

  Justyna Jarosińska

  dodane 17.02.2014 10:14

  Są wśród nich artyści znani i oklaskiwani na estradach całego kraju, sportowcy zdobywający mistrzowskie tytuły, naukowcy zaliczani do intelektualnej elity Polski i Europy, muzea odwiedzane corocznie przez setki tysięcy turystów, a do tego firmy wytwarzające markowe produkty rozpoznawalne daleko poza regionem.

  Tytuły „Ambasadora" przyznawane są wybitnym osobom, instytucjom i firmom, które wniosły istotny wkład w promowanie Lubelszczyzny w kraju i poza jego granicami. Wyróżnienia tradycyjnie wręczono w trzech kategoriach 

  W kategorii "Osoba" zwyciężył szef Alipastu Jan Kidaj. Jego firma jest pierwszym i największym inwestorem w Specjalnej Strefie Ekonomicznej na Felinie i jednocześnie wiodącym w Europie producentem aluminiowych profili dla budownictwa. 

  W kategorii "Instytucja" zwyciężył Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie - największy szpital w województwie, a jednocześnie jeden z największych i najlepszych szpitali uniwersyteckich w kraju, świętujący w tym roku jubileusz 50-lecia swojego istnienia. 

  W kategorii "Firma" wyróżnienie otrzymała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie. Istnieje ona od 1913 r. Obecnie zatrudnia ponad 600 osób i odbiera mleko od 3,2 tys. dostawców. Wyroby OSM Krasnystaw są znane i cenione przez konsumentów w Polsce i Europie, ale również w Azji, Ameryce Południowej i Afryce.

  W tym roku Galę poprowadzili Anna Popek oraz Janusz Józefowicz, a gwiazdą wieczoru była Natasza Urbańska oraz Teatr Buffo. Ambasadorów województwa lubelskiego wybrano już po raz 15. Podczas Gali wręczone zostały także certyfikaty "Marka Lubelskie". Otrzymały je: Biomed Lublin, Spółdzielnia Mleczarska Ryki, Materne Polska z Łopatek, Mewa SA z Biłgoraja, Zakłady Mięsne Wasąg z Hedwiżyna i pensjonat Uroczysko Zaborek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół