• facebook
 • rss
 • Lubelscy lekarze pomogą Ukraińcom

  ks. Rafał Pastwa

  dodane 20.02.2014 18:48

  Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, prof. Andrzej Drop podjął decyzję o włączeniu szpitali klinicznych do akcji pomocy medycznej. Pierwszy pacjent z Ukrainy trafił do Szpitala Powiatowego w Łęcznej.

  Ewentualny zakres pomocy obejmuje pomoc okulistów, chirurgii szczękowo-twarzowej i szeroko pojętej chirurgii. – Jest to deklarowany zakres pomocy, ale nie znamy szczegółowo oczekiwań strony Ukraińskiej – mówi Elżbieta Fałdyga kierownik zespołu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie do spraw szpitali klinicznych. Rektor Uniwersytetu Medycznego złożył deklarację pomocy na rzecz Fundacji Kultury Duchowej Pogranicza, którą kieruje proboszcz parafii greckokatolickiej w Lublinie, ks. Stefan Batruch.

  – Ta pomoc wynika z zasady solidarności – powiedział Andrzej Drop, rektor UM w Lublinie. Strona ukraińska otrzymała informacje na temat kontaktów z wyznaczonymi osobami w szpitalach klinicznych, które będą decydować o przyszłości pacjenta. W akcję pomocy włączył się także marszałek województwa lubelskiego. - Nasza strona może zagwarantować transport sanitarny na terenie Polski. Współpracujemy w ramach tego zadania ściśle ze strażą graniczną, która ma nas informować o ewentualnej potrzebie pomocy – mówi Beata Górka, rzecznik marszałka.

  Pierwszy pacjent z Ukrainy trafił do Szpitala Powiatowego w Łęcznej. – Ten pacjent trafił do nas nie przez przypadek. Mamy oddział oparzeń i chirurgii rekonstrukcyjnej. Koszty szpital bierze na siebie, tak zostało to ustalone ze starostą łęczyńskim – powiedział Piotr Rybak, dyrektor szpitala w Łęcznej.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół