• facebook
 • rss
 • Pudełko życia

  jj

  dodane 27.02.2014 12:38

  "Pudełko Życia" - to nazwa akcji skierowanej do osób starszych, niepełnosprawnych i samotnych. Pudełek z ankietami do wypełnienia i naklejkami jest tysiąc, ale jak zapewniają władze miasta będzie ich przygotowane tyle, ilu będzie potrzebujących.

  Niczym specjalnym się nie wyróżnia. Zwykłe plastikowe pudełko. Jedynie naklejka sugeruje, że będą przechowywane w nim ważne informacje. Lubelski ratusz zachęca osoby starsze i te, które mieszkają samotnie, do przechowywania dokumentacji, na temat swojego stanu zdrowia, w specjalnych pudełkach. Gdy przyjedzie do nich pogotowie, dzięki przechowywanym danym, ratownicy szybciej będą mogli udzielić pomocy. Wśród dokumentów powinny znaleźć się m.in. informacje na temat chorób, uczuleń i innych dolegliwości. Mają się tam znaleźć również dane najbliżej rodziny z numerem telefonu. 

  Pierwszym miastem w Polsce, które wprowadziło "pudełka życia", było Wejherowo; drugim Tomaszów Lubelski. W Lublinie akcja ruszy od 3 marca. Po pudełka można się zgłaszać do placówek Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. 

  «« | « | 1 | » | »»
  Opactwo benedyktynów w Biskupowie

  Opactwo benedyktynów w Biskupowie

  GN 24/2012 DODANE 14.06.2012

  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Gość
   17.10.2017 06:21
   krut00, jesli minister pozbedzie sie rezydentow, ktorzy wbrew bezczelnej propagandzie TVPis nie walcza o kase do wlasnej kieszeni ale o zwiekszenie nakladow na sluzbe zdrowia, to stracisz ty. Przede wszystkim. Kim ich niby zastapi? Lekarzami z Ukrainy czy Korei Polnocnej? Zamkniete szpitale, SORy, kolejki do nielicznych lekarzy w przychodniach.... Ale ten prosty zwiazek ilosci zatrudnionych lekarzy, ich czasu pracy, z mozliwa jakoscia i dostepem do uslug sluzby zdrowia, do wielu ciagle nie trafia.
   doceń 10
  • stop arogancji ministra
   17.10.2017 07:50
   aż czekam kiedy się wymknie Radziwiłlowi "rząd wyleczy się sam".... w zasadzie to demonstruje to swoją postawą bez słów już od dawna...
  • E
   17.10.2017 09:32
   Myślę że do społeczeństwa nadal nie dociera jak bardzo jest źle w służbie zdrowia i że ci pracownicy ( nie tylko lekarze) ciągną już resztkami sił. Nie twierdzę że to jest wina tego rządu, winę ponoszą wszystkie poprzednie rządy które nonszalancko udawały że wszystko jest ok. Ale gdy sie kogoś przypiera do muru i zmusza do pracy ponad siły, to kończy sie to protestem. Pracownicy służby zdrowia mają dość obiecanek że za kilka lat będzie lepiej :-(
  • krut00
   17.10.2017 20:06
   W służbie zdrowia jest źle. Na początek należy jednak zakończyć 24-godzinne dyżury. Rząd i minister zdrowia za wprowadzanie czy nawet podtrzymywanie takich rozwiązań powinni odpowiadać przed sądem - najlepiej też pracującym tym samym trybem... tzn. 24 godziny bez przerw na sen. Kierowcę zawodowego za jazdę dłuższą od ustawowej karze się mandatem bo wiadomo że ma odpowiedzialną pracę i powinien zachowywać się odpowiedzialnie. Lekarze tymczasem to co innego... Naprawdę?? A ja myślałem że to też tylko ludzie... Wracając do strajku rezydentów to odbieram to jednak jako sterowaną lipę, sam postulat 6% PKB nie jest próbą poprawienia własnej doli, ale brzmi jak efekt narady jakiegoś biura politycznego.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół