• facebook
 • rss
 • Legendarny Lublin

  Agnieszka Gieroba

  dodane 07.03.2014 09:49

  Fotografie wywołane na płótnie ukazują Lublin i legendarne postaci, w które wcielili się tancerze Zespołu Tańca Dawnego „Belriguardo” z MDK nr 2. Wystawa przybliża historię utrwaloną w legendach i opowieściach na temat Koziego Grodu. Autorką projektu jest choreograf Zespołu Tańca Dawnego „Belriguardo” Małgorzata Wojcieszuk.

  - Pomysł na taką sesję zdjęciową powstał około rok temu. Chciałam zrealizować z zespołem projekt składający się z profesjonalnej sesji zdjęciowej wokół legend i historii Lublina, następnie wpleść zdjęcia m.in. wywołane na płótnie i banerach, jako element scenografii do spektakli taneczno-tetralnych wokół tej tematyki. Udało mi się zrealizować sesję w październiku 2012 r., następnie pierwszy wernisaż tych zdjęć odbył się w lutym 2013 r. w MDK nr 2. Spektakl pt "Legendarny i odrodzony Lublin" miał swoją premierę podczas ubiegłorocznej Nocy Kultury. Nie wszyscy mieli okazję wtedy to zobaczyć, dlatego ojcowie Dominikanie wpisani w historię Lublina, zaprosili nas do swojego klasztoru - mówi Małgorzata Wojcieszuk. Wystawa będzie wzbogacona o zdjęcia promujące nagrodzony album fotograficzny „Lublin” autorstwa Wojciecha Korneta.

  Otwarcie wystawy będzie miało miejsce 9 marca o godz. 19:00 w klasztorze ojców Dominikanów na Starym Mieście. Ożyje nie tylko historia Lublina, ale też dworskie postaci i takaż muzyka. Muzyczny repertuar z okresu średniowiecza, renesansu i baroku zaprezentuje Kameralny Zespół Muzyki Dawnej „La Folia” z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie, natomiast taneczną i teatralna oprawę stworzą uczestnicy Zespołu Tańca Dawnego „Belriguardo”.

  Wystawa czynna od 9 marca do 5 maja 2014 r.

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół