• facebook
 • rss
 • "Źródło" w Klesztowie

  ks. Rafał Pastwa

  dodane 15.03.2014 13:10

  W parafii Klesztów trwają rekolekcje kerygmatyczne. Podczas głoszenia kerygmatu ekipa ewangelizatorów posługuje się też najnowszymi osiągnięciami techniki, by za pomocą obrazu i dźwięku dotrzeć z przesłaniem Ewangelii jak najskuteczniej.

  Klesztów leży w odległości kilkudziesięciu kilometrów od Chełma. Krajobraz zmienia się wraz z odległością. Nie czuje się tu pośpiechu, nie ma zgiełku. Do granicy z Ukrainą jest zaledwie kilka kilometrów w linii prostej. Parafia liczy około 1200 wiernych, w jej skład wchodzi 16 wiosek. Klesztów jest drugą parafią naszej archidiecezji, do której dotarła ekipa ewangelizatorów w ramach projektu "Źródło". Rekolekcje "Przyjdź do Źródła" rozpoczęły się uroczyście tydzień temu w archikatedrze lubelskiej. Cały projekt ewangelizacyjny ma trwać pięć lat i objąć wszystkie parafie wchodzące w skład archidiecezji lubelskiej.

  Rekolekcje te prowadzone są przez ewangelizatorów świeckich i duchownych. W Klesztowie o rekolekcjach słyszeli wszyscy. Proboszcz ks. Jacek Bartecki mówił o nich już podczas wizyty duszpasterskiej. To na jego prośbę mieszkańcy przyjęli do swoich domów ewangelizatorów na nocleg. Zainteresowanie rekolekcjami jest duże. – Moim oczekiwaniem, tak jak i ewangelizatorów, jest to, żeby do Boga powrócili ci, którzy się od niego oddalili, oraz żeby wszyscy Boga spragnieni mogli Go odnaleźć na nowo – mówi ks. Bartecki.

  Już niebawem na zakończenie rekolekcji do parafii w Klesztowie dotrą relikwie Krzyża świętego. Pozostaną one w parafii przez tydzień. Codziennie po Mszy św. wieczorem odbywać się będą w kościele parafialnym czuwania i modlitwy. Jak informują organizatorzy, każdy może złożyć deklarację postu lub modlitwy w intencji rekolekcji w danej parafii. Informacje na stronie www.pj.lublin.pl.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół