• facebook
 • rss
 • Noc konfesjonałów

  ag

  dodane 11.04.2014 09:00

  To propozycja dla tych, którzy z różnych przyczyn nie byli jeszcze u spowiedzi, a chcą skorzystać z sakramentu pokuty przed świętami Wielkiej Nocy. W wybranych kościołach Lublina będą w konfesjonałach czekać kapłani.

  List zapraszający wszystkich, którzy zechcą skorzystać z sakramentu pokuty wystosował do wiernych abp Stanisław Budzik. Napisał on m.in. "Tym, co najważniejsze w naszym przygotowaniu do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, jest osobiste doświadczenie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty i pojednania. Dlatego pragnę zaprosić do uczestnictwa w wydarzeniu, organizowanym w Lublinie już po raz trzeci, pod nazwą „Noc konfesjonałów”. Jest to propozycja dla osób zapracowanych i pochłoniętych mnóstwem codziennych spraw, a równocześnie tęskniących za duchową rozmową i głębokim doświadczeniem pojednania z Bogiem i z ludźmi w spowiedzi sakramentalnej".

  W Wielki Piątek, 18 kwietnia br., od godziny 21.00 do północy, w wybranych kościołach Lublina będą się odbywać czuwania modlitewne połączone ze sprawowaniem sakramentu pokuty i pojednania. Są one organizowane przede wszystkim z myślą o tych, którzy przyjeżdżają z daleka do domu na święta i którym trudno było skorzystać ze spowiedzi podczas rekolekcji wielkopostnych.

  W „Noc konfesjonałów” w centrum Lublina otwarte będą następujące świątynie:

  ‒ archikatedra lubelska,

  ‒ bazylika ojców dominikanów na Starym Mieście,

  ‒ kościół Świętego Ducha przy Krakowskim Przedmieściu,

  ‒ kościół św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej,

  ‒ kościół „Pobrygidkowski” przy ul. Narutowicza,

  ‒ kościół ojców karmelitów przy ul. Świętoduskiej,

  ‒ kościół przyszpitalny Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica.

   

  Świątynie te zostaną odpowiednio oznakowane, do dyspozycji wiernych będą też ulotki pomocne w przygotowaniu do spowiedzi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół