• facebook
 • rss
 • Zależni od Boga, czyli wolni

  Agnieszka Gieroba

  dodane 12.04.2014 11:46

  Ponad 200 młodych z całej archidiecezji przyjechało do Lublina, by wziąć udział w diecezjalnych obchodach Dni Młodzieży. W tym roku towarzyszy im hasło: "Zależni od Boga, czyli wolni".

  Konferencje, spotkania z gośćmi, warsztaty, wspólna modlitwa i koncert uwielbienia wypełniają program diecezjalnych obchodów Dni Młodzieży w Lublinie. To pierwszy krok w przygotowaniach do diecezjalnego etapu Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 roku w Krakowie. - Zanim dojdzie do spotkania z papieżem Franciszkiem w Krakowie, młodzi ludzie z całego świata przyjadą do Polski do różnych diecezji na kilka dni wspólnej modlitwy, ale i zabawy. Przyjadą też do Lublina, więc musimy się do tego dobrze przygotować. Forum Młodzieży to pierwszy krok. Proponujemy m.in. warsztaty, które uczą jak przygotować się do przyjęcia gości - mówi Ludwika Poręba z Centrum Młodzieży w Lublinie.

  - Papież Franciszek podpowiedział nam, jakie kroki uczynić, by iść w stronę SDM w Krakowie w sposób odkrywczy i dojrzały, z entuzjazmem i dobrze wypełnioną przestrzenią wolnością swojego życia. Ta podpowiedź wypływa z Jezusowych błogosławieństw. Papież Franciszek nie ma wątpliwości, że młodzi pragną być szczęśliwi, podpowiada jedynie w orędziu do młodzieży: w epoce, w której jesteśmy pociągani przez liczne iluzje szczęścia, grozi nam, że zadowolimy się byle czym, że nasza wizja życia będzie mało ambitna. Dążcie natomiast do tego, co wielkie! Forum Młodych to kolejna okazja do spotkania młodych, którzy zechcą odważnie, ufnie i z otwartością popatrzeć na otaczającą nas rzeczywistość świata - mówi ks. Marek Urban wikariusz biskupi ds. młodzieży.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół