• facebook
 • rss
 • Puchar "KnC" w Lublinie

  Justyna Jarosińska

  dodane 30.04.2014 12:35

  Będzie rywalizacja, gra fair play ale przede wszystkim dobra zabawa. Jak zapowiadają organizatorzy każde miejsce w rozgrywkach jest ważne, więc w piątek 2 maja wszyscy uczestnicy IX Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej wezmą udział w rozgrywkach finałowych.

  IX Mistrzostwa Polski  podzielone zostały na trzy kategorie wiekowe. W pierwszej kategorii - ministranci  - będą występować chłopcy urodzeni w latach 2001- 2004, kolejną kategorią wiekową stanowić będą lektorzy młodsi czyli chłopcy urodzeni w latach od 1998 do 2001, trzecia kategoria to lektorzy starsi od 1994 do 1997. Ostatnią czwartą grupą będą tzw. seniorzy.  

  Pierwszego dnia mistrzostw czyli 1 maja, wszystkie drużyny zostaną podzielone na grupy od 5 - do 7 zespołów. Drużyny będę rywalizowały w swoich grupach w systemie każdy z każdym. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery najlepsze z trzecich miejsc uzyskają kwalifikacje do tzw. grupy pucharowej, w której łącznie będzie 16 drużyn w każdej kategorii wiekowej. Drugiego dnia wszystkie najlepsze szesnastki będą rywalizowały o zwycięstwo. Celem tegorocznych mistrzostw, jest stworzenie możliwości zagrania w rozgrywkach finałowych wszystkim drużynom, bo każde miejsce jest ważne. Dlatego w turnieju drużyny, które nie awansują do finału A, będą walczyły o miejsca w finale B i finale C. Rywalizacja będzie toczyła się na dziewięciu salach gimnastycznych w Lublinie. Na Hali Globus w piątek zostaną rozegrane trzy finały: finał w kategorii ministranci, lektorzy młodsi oraz lektorzy starsi. 

  Specyfiką lubelskiego turnieju będzie czwartkowy mecz charytatywny, który rozpocznie się o godz. 19 w Hali Globus. Do gry zostały zaproszone gwiazdy polskiej piłki nożnej oraz reprezentacja Polski księży. 

  Program mistrzostw:

  1 maja czwartek 

  8.00 - Wyjście procesjonalne spod Metropolitalnego Seminarium Duchownego do Archikatedry

  8.30 - Msza św. pod przewodnictwem abp Stanisława Budzika

  10.00 - 17.30 - Mecze grupowe w 9 halach sportowych miasta Lublin

  19.00 - Gala Mistrzostw

   

  2 maja piątek

  8.30 - Msza św. w kościele p.w. św Józefa w Lublinie pod przewodnictwem bp. Mieczysława Cisło

  10.00 - 15.30 - rozgrywki pucharowe

  15.30 - 17.00 - mecze finałowe w Hali Globus

  18.00 - zakończenie mistrzostw, rozdanie nagród

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół