• facebook
 • rss
 • Dolar rapował o papieżu

  Ks. Rafał Pastwa

  dodane 03.06.2014 18:10

  Przyzwyczajeni jesteśmy do uładzonych i grzecznych form przekazu myśli Jana Pawła II. W samym centrum Lublina wystąpił Tomasz "Dolar" Dymek, raper z Lublina śpiewając o papieżu. Publikujemy jego występ.

  Lublin czytał papieża podczas na lubelskim deptaku przy kościele Świętego Ducha. Spotkanie miało inny charakter niż zazwyczaj. Czytano wprawdzie teksty i przemówienia papieża, ale doszły elementy wokalne. Wystąpił Dariusz Tokarzewski z zespołu VOX z nową piosenką, oraz Tomasz „Dolar” Dymek, raper z Lublina. Jego improwizowany występ spowodował, że przechodzący mieszkańcy Lublina zastygali niemal w miejscu. Swoje zrobił rytm muzyki i jego słowa wymyślane na poczekaniu.

  „Dolar” swoim występem nawiązał także do rocznicy pierwszych wolnych wyborów w naszym kraju i do ćwierćwiecza wolności w Polsce. – Zaproszono mnie tutaj żeby odtworzyć myśli Jana Pawła II. Ja postanowiłem to zrobić po swojemu i zrobić luźny przekaz – powiedział raper.

  – Przyjechałam specjalnie na to wydarzenie wraz ze swoimi dziećmi. Podoba mi się, że możemy spotykać się wspólnie z ludźmi, którzy wyznają podobne wartości. A poza tym atrakcyjny jest przekaz. Nie ma tu nudy, ale coś co podoba się i małym i dużym – mówi Marta z Turki.

  Teksty Jana Pawła II czytali także wybrani dziennikarze z redakcji lubelskich. Akcja miała na celu propagowanie nauczania papieża oraz zaproszenie na Koncert Chwały, który odbędzie się tradycyjnie na Placu Litewskim w Boże Ciało.

  Utwór, który wykonał Tomasz "Dolar" Dymek:

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół