• facebook
 • rss
 • Mamy nowych kapłanów

  ag

  dodane 07.06.2014 13:26

  Przeżywając radość kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII modliłem się za Was, aby spełniło się Wasze marzenie o kapłaństwie -powiedział w czasie homilii abp Budzik.

  - W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego Kościół w Lublinie gromadzi się w katedralnym wieczerniku wokół Maryi, Matki Jezusa i Matki Kościoła, aby prosić o dary Ducha Świętego. Zgromadzeni w tej świątyni wołamy „przybądź Duchu Święty”. Przyjdź, aby wycisnąć pieczęć Chrystusowego kapłaństwa w sercach i duszach naszych diakonów i poślij ich, aby całemu światu głosili Ewangelię o zmartwychwstaniu Chrystusa - powiedział we wstępie do Mszy świętej z udzieleniem święceń kapłańskich metropolita lubelski, abp Stanisław Budzik.

  W homilii metropolita odwołał się do osobistych wspomnień. Zaraz po święceniach biskupich przebywał w Rzymie na spotkaniu nowych biskupów. Pewnego dnia wybrał się do Watykanu kolejką podmiejską. Spotkał w niej Juana Carlosa Mari, syna papieskiego fotografa, który przygotowywał się do przyjęcia święceń kapłańskich.

  Po latach ukazał się wywiad z tym kapłanem, który stwierdził, że „kapłaństwo jest spełnieniem marzenia, spełnieniem snu. Ale to Bóg wymarzył mnie kapłanem. Istota powołania kapłańskiego odnajduje swój pełny sens w tym, co powiedział Jezus „to nie wyście Mnie wybrali, ale ja was wybrałem”. Aby spełniło się to marzenie, my musimy się poddać Jego woli i realizować ją w naszym życiu.”

  Nowi kapłani zostaną rozesłani do parafii naszej archidiecezji. Życzymy im Bożego błogosławieństwa i pomocy Ducha Świętego w wypełnianiu swoich obowiązków.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół