• facebook
 • rss
 • Jaka jest Twoja cena?

  ks. Rafał Pastwa

  dodane 09.06.2014 10:00

  Jesteś młody i szukasz fajnych wrażeń? Nie przegap tego! Trwają zapisy i przygotowania do Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej SMAL w Garbowie. Najwyższy czas by zarezerwować czas na to wydarzenie w kalendarzu wakacyjnym.

  Doczekaliśmy się na terenie kościoła lubelskiego spotkania młodzieży, które ma szansę być wpisane na stałe do kalendarza tych wszystkich, którzy cenią sobie współczesną formę spotkań z Bogiem. Iskra poszła, teraz zależy czy duszpasterze i młodzież wzniecą ten ogień.

  W ubiegłym roku po raz pierwszy księża Marek Urban i Grzegorz Ogorzałek z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie zorganizowali SMAL w Garbowie. Liczyli, że przyjedzie może dwieście osób. Martwili się, że nie będzie chętnych na koszulki i inne gadżety, że mało kto zostanie na  Mszę św. i festiwal piosenki pielgrzymkowej. Jak się okazało przez cały dzień przewinęło się ponad tysiąc osób. Całe spotkanie odbywa się w sierpniu na terenie parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie.

  - Ciekawy jest kontekst tych spotkań, bo to jest także przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży - mówi ks. Marek Urban wikariusz biskupi ds. młodzieży w archidiecezji lubelskiej. – Ciekawe jest to, że podczas spotkania w Garbowie dajemy szansę młodzieży, która należy do różnych grup i wspólnot na to by spotkała się razem na modlitwie i zabawie. To szansa na swoiste umocnienie. Niekiedy wydaje się nam, że jesteśmy sami z naszą wiarą we współczesnym świecie, a tymczasem spotkanie w Garbowie pokazuje i młodszym i starszym – że jest nas mnóstwo – dodaje ks. Urban.

  Plakat SMAL jak zwykle oryginalny. Dwoje młodych ludzi w markowych ciuchach na szarym tle. Są pewni siebie, mają na sobie ubrania za około 1 tys. zł każde. Nie muszą się wstydzić, że nie są na czasie, albo że ich rodzicom powodzi się źle. Plakat zmusza do refleksji nad ubóstwem. – Chcemy zapytać młodych o ich prawdziwą wartość. Naszej tożsamości i wartości nie określa przecież to jakie mam ciuchy, gdzie jeżdżę na wakacje, jaki mam telefon i ile mam lajków pod moim zdjęciem profilowym. Zauważam jednak, że jest wiele smutku i frustracji wśród młodzieży, mimo wysokiego poziomu życia ich rodzin. Duże wymagania, ciągły stres i presja powodują zagubienie. Spotkanie młodych w Garbowie ma na celu pomoc w szukaniu odpowiedzi na pytanie o właściwą cenę i wartość człowieka – dodaje ks. Grzegorz Ogorzałek.– Myślę, że ciekawym gościem tegorocznego spotkania będzie ks. Piotr Pawlukiewicz, który poprowadzi konferencję zatytułowaną „Jaka jest Twoja cena?” - mówi ks. Grzegorz.

  Więcej informacji odnośnie samego wydarzenia jak i zapisów na stronie internetowej www. duch.lublin.pl

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół