Nowy numer 13/2024 Archiwum

Urodziny na pielgrzymce

- Na pielgrzymce odkryć można żywy, młody Kościół. Jest wiele otwarcia, taka bezpośredniość. Można przeżyć tam naprawdę świetny czas - mówi Paulina Kowalczyk.

Paulinę dyrektor pielgrzymki zauważył bardzo szybko. Jak sama mówi, podczas pielgrzymki wszędzie jej pełno, ciągle się rusza, ciągle coś robi. A dodatkowo robi to z głową i skutecznie. Dlatego w tym roku zajmuje się pracami w Biurze Pielgrzymkowym w Lublinie. Jest studentką IV roku polonistyki na UMCS, a do tego stara się pracować. Na pielgrzymce była już 7 razy. Zajmuje się jej promocją w sieci, ale też promowała pielgrzymowanie wśród młodzieży na Lubelszczyźnie. Odpowiedzialna jest również za organizowanie comiesięcznych apeli pielgrzymkowych w kościele św. Wojciecha na Podwalu.

- Ciekawym doświadczeniem dla mnie jest to, że moje urodziny przypadają podczas trwania pielgrzymki. Nie sądziłam, że na pielgrzymce można się tak bawić i świętować. Ponadto tyle osób modli się za mnie w ten dzień. Za każdym razem to wielkie zaskoczenie i niespodzianka - mówi Paulina. - Pielgrzymka daje mi sporo sił. Mam ją wtedy na cały rok. Człowiek poznaje siebie najbardziej w ekstremalnych sytuacjach. A na trasie nie brakuje zmęczenia, potu czy nawet pragnienia. Myślę też, że w kontakcie z innymi osobami można się nauczyć pokory i współżycia w radości - bo dzisiaj się izolujemy i żyjemy w osamotnieniu - dodaje.

- Pielgrzymka to też szkoła życia i formacji duchowej. A jeśli ktoś jest wierzący to konferencje i rozmowy mogą pomóc w pogłębieniu wiary i wiedzy. Na pielgrzymce odkryć można żywy, młody Kościół. Jest wiele otwarcia, taka bezpośredniość. Można przeżyć tam naprawdę świetny czas. Zresztą ja sama poszłam na pielgrzymkę po raz pierwszy, bo namówiła mnie koleżanka. Powiedziała, że jest super. I rzeczywiście miała rację. Polecam każdemu przeżycie takiej przygody - zachęca Paulina.

Zapisy na pielgrzymkę trwają w parafiach do 23 lipca. Od 24 lipca, do czasu wyjścia pielgrzymki, przed archikatedrą lubelską czynny będzie sekretariat pielgrzymkowy. Zapisy odbywać się będą od 10.00 do 17.00. Koszt wpisowego dla każdego pielgrzyma wynosi 75 zł. Opłata uwzględnia m.in. transport bagaży i pojazdy służbowe pielgrzymki, prom przez Wisłę, kupno lekarstw i materiałów opatrunkowych, baterii do nagłośnienia, tzw. gadżety pielgrzymkowe, informatory, koszt dokumentacji pielgrzymki oraz ubezpieczenie NW.

Partnerem tegorocznej Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę jest „Gość Niedzielny”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.