• facebook
 • rss
 • Wyluzowani... na pielgrzymce

  ks. Rafał Pastwa

  dodane 23.07.2014 11:50

  Pielgrzymka? To samo życie. Nie można się ciągle modlić, śpiewać i iść na poważnie. Przede wszystkim to radość, bezpośredniość i autentyczne, nieskrępowane bycie sobą wobec Boga i ludzi.

  Publikujemy galerię ciekawych, zabawnych zdjęć z poprzednich pielgrzymek. Prezentacja tych fotografii pokazuje, że młodzi ludzie autentycznie przeżywają swoją wiarę, a jednocześnie świetnie się bawią. Być może te zdjęcia pomogą podjąć decyzję o wstąpieniu na szlak pielgrzymi tym, którzy obawiają się o atmosferę w drodze na Jasna Górę. Jak widać to może być dobrze i miło spędzony czas wakacji.

  Na pielgrzymkę trzeba zabrać podstawowe wyposażenie, także różaniec, Pismo św., wygodne buty, czy odpowiednie ubranie. Ale podstawą jest także dobry humor. Pątnicy podkreślają, że warto iść na pielgrzymkę, bo ta uczy pokory, pozwala nabrać dystansu do siebie oraz do innych. Zdjęcia w naszej galerii zdają się to potwierdzać. Nawet przy sporej ilości odcisków można być radosnym i pełnym szalonych pomysłów. Nadal czekamy na zdjęcia i świadectwa, które można przesłać na adres mailowy naszej redakcji lublin@gosc.pl. Z chęcią opublikujemy najciekawsze z nich. Natomiast podczas trwania tegorocznej Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę będziemy podawać na bieżąco informacje z trasy oraz zdjęcia. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • _jasiek
   24.07.2014 11:12
   Z tego co pamiętam z moich pielgrzymek, to to, że pielgrzym się niczym nie martwi, idzie na Chwałę Pana Boga i najwyżej deszcz go zmoczy. Natomiast co do "nieskrępowanego bycia sobą", to mam pewne zastrzeżenia, nie każdy pielgrzym wyniósł z domu/środowiska kulturę zachowania w sferze sacrum i może być uciążliwy przez to "nieskrępowanie" dla współbraci.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół