• facebook
 • rss
 • "Gość" na pielgrzymce

  Kinga Bogusiewicz

  dodane 10.08.2014 20:09

  Patronem tegorocznej lubelskiej pielgrzymki na Jasną Górę jest tygodnik "Gość Niedzielny". Z tej okazji niedzielnej Mszy św. w Chęcinach przewodniczył ks. Marek Gancarczyk.

  Niedziela na pielgrzymkowym szlaku w tym roku upłynęła pod znakiem „Gościa Niedzielnego”. Mszy św. w Chęcinach przewodniczył i homilię wygłosił redaktor naczelny tygodnika - ks. Marek Gancarczyk. Nie krył wzruszenia na widok pielgrzymów utrudzonych przebytymi kilometrami i doskwierającym upałem. Cytując wiersz ks. prof. Jerzego Szymika zaznaczył: - Najpiękniejsze, co mogło się przydarzyć tej ziemi to chrześcijaństwo. Za Benedyktem XVI przypominał, że w życiu chodzi o szczęście, a Chrystus jest jedyną drogą do jego osiągnięcia. Ks. Gancarczyk dziękował za tegoroczną współpracę „Gościa Niedzielnego” z lubelską pielgrzymką i prosił o modlitwę za tygodnik i jego redakcję.

  W Chęcinach lubelskich pątników witał także burmistrz miasta oraz nowy proboszcz chęcińskiej parafii, którzy przed laty sami wędrowali na Jasną Górę w pielgrzymce kieleckiej. Konferencja dnia poświęcona była spowiedzi, a w wielu grupach po jej wysłuchaniu toczyły się jeszcze długie rozmowy na ten temat. To dla pielgrzymów ważne zagadnienie - dla wielu z nich długie kilometry w drodze stanowią okazję do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Służby porządkowe nieustannie przypominały o nakryciach głowy i piciu dużej ilości wody, tak by upał nie zagrażał zdrowiu. Choć kolejne dni wędrówki są niemałym trudem i wyrzeczeniem na pielgrzymce mało kto narzeka - grupy zintegrowały się i zżyły ze sobą, a Jasna Góra jest już na wyciągnięcie ręki - pielgrzymi więc przypominają sobie intencje i wytrwale maszerują w stronę tronu Matki. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  "Gość" na pielgrzymce

  "Gość" na pielgrzymce

  WIARA.PL DODANE 10.08.2014 AKTUALIZACJA 10.08.2014

  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół