• facebook
 • rss
 • Trzymać z dobrymi

  Justyna Jarosińska

  dodane 14.08.2014 10:15

  Jak być ojcem, przy którym inni czują się bezpiecznie? Jak zapewnić bezpieczeństwo dzieciom w domu, w szkole, w internecie czy na ulicy? Na te pytania będzie można znaleźć odpowiedź już 6 września w Zabrzu, podczas Międzynarodowego Forum Tato.Net.

  To już kolejne spotkanie organizowane przez lubelską Fundację Cyryla i Metodego. Poprzednie fora odbywały się w Lublinie (2004), Głogowie (2005), Lwowie (2006), Warszawie (2010) oraz Krakowie (2013). Już 6 września w Zabrzu w Kopalni Sztuki znowu spotkają się ojcowie, którym zależy na ciągłym doskonaleniu się.

  Tegoroczne Forum poświęcone będzie zadaniom ojca związanym z troską o bezpieczeństwo rodziny w sferze fizycznej, materialnej, psychicznej i duchowej. Uczestnicy odkrywać będą źródła poczucia bezpieczeństwa ojca, a jednocześnie możliwości przeciwdziałania zagrożeniom na jakie dzieci mogą być narażone aktualnie w domu, w szkole, na ulicy czy poprzez Internet. Każdy uczestnik forum otrzyma  pakiet „ojcowskich narzędzi” - zestaw materiałów i publikacji, które pomogą w opracowaniu własnej, domowej polityki bezpieczeństwa.

  - Współczesny świat stawia przed rodzicami ciągle nowe wyzwania - mówi Dariusz Cupiał współzałożyciel fundacji oraz pomysłodawca i koordynator programu Inicjatywa Tato.Net.- Chcemy dać sobie szanse jako ojcowie zapoznania się z nowymi faktami związanymi z  rolą ojca w XXI w.,  z nowymi zagrożeniami i z nowymi rozwiązaniami. Czas, który planujemy spędzić w Zabrzu ma być dla nas wszystkich momentem „oddechu”,  zadbania o siebie, naładowania akumulatorów. Tylko ojciec świadomy własnej wartości, który czuje się bezpieczny i spełniony, stanowi skuteczne oparcie i źródło bezpieczeństwa dla innych - dodaje Cupiał. 

  Kompetentną wiedzą podczas forum, podzielą się eksperci z Polski i ze świata. Już po raz kolejny znajdzie się wśród nich prawosławnym ksiądz Vasile Mihocz Rumunii, ojciec trzynaściorga dzieci. Tegorocznym gościem specjalnym będzie również prof. Xavier Lacroix z Francji znawca tematyki małżeńskiej.  Swój udział w spotkaniu zapowiedzieli także specjaliści z zakresu zabezpieczeń internetowych, przeciwpożarowych i pierwszej pomocy przedmedycznej. Będą też goście specjalni: muzyk Robert Friedrich, aktorzy Ireneusz Krosny i Dariusz Kowalski i gen. Roman Polko. - Obserwujemy, że mężczyzn, którzy biorą udział w forum, cieszy to, że mają dostęp do wzorców - mówi Dariusz Cupiał. - Dobrzy ojcowie po prostu trzymają się razem.

  By wziąć udział w forum należy dokonać rejestracji na stronie internetowej www.tato.net

  Więcej informacji o Inicjatywie Tato.Net, która w tym roku obchodzi 10 lat swojego istnienia już wkrótce w papierowym wydaniu GN.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół