• facebook
 • rss
 • Nowa szkoła rusza we wrześniu

  AG

  dodane 27.08.2014 21:01

  1 września zaczną się tu normalne zajęcia. Trwają jeszcze ostatnie prace przy urządzaniu placówki, ale nie wpłynie to na rozpoczęcie lekcji w nowym roku szkolnym. Nowa szkoła powstała w dzielnicy Sławin w rejonie ulic Jana Lisa i Sławinkowskiej.

  Budynek szkoły zlokalizowany jest wewnątrz osiedla i ma dobry dostęp komunikacyjny - zachwalają władze miasta. Charakteryzuje się nowoczesną architekturą i funkcjonalnymi rozwiązaniami wewnętrznymi.

  Budynek ma zabudowę segmentową z osobnym segmentem dla oddziałów przedszkolnych, salę gimnastyczną, sale do ćwiczeń, siłownię, blok żywieniowy z przestronną jadalnią, słoneczne sale lekcyjne z zapleczem na pomoce dydaktyczne, bibliotekę z czytelnią, świetlicę zapewniającą opiekę dzieciom pozostającym dłużej w szkole po zajęciach ze względu na czas pracy rodziców. Przystosowany jest do przyjęcia dzieci z niepełnosprawnością ruchową. W budynku zaprojektowano pomieszczenie klubu osiedlowego z przeznaczeniem na realizację przedsięwzięć związanych z życiem osiedla. - Do czterech oddziałów przedszkolnych będzie uczęszczać 100 dzieci, mamy 21 oddziałów w szkole podstawowej z ok. 600 uczniami, w tym osiem klas pierwszych. Są też dwie klasy pierwsze gimnazjum - wyliczał Lucjan Miciuk, dyrektor szkoły. Budowa szkoły kosztowała 28 mln zł, z czego 24,8 mln zł pochłonęły same prace budowlane.

  Władze miejskie są bardzo dumne z tej inwestycji i zachwalają swoje zasługi w dziedzinie edukacji, jednak mieszkańcy sąsiedniej dzielnicy Szerokie nie podzielają entuzjazmu. Sami o szkołę proszą od wielu lat bezskutecznie. Dzielnica Szerokie to nowe prężnie rozwijające się osiedle domków jednorodzinnych, gdzie mieszka wiele rodzin z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym, jednak mieszkańcy przegrywają konkurencję z dzielnicami, w których powstają bloki. To na nowym blokowisku, w rejonie ulicy Gęsiej, miasto zamierza budować szkołę. O dzielnicy Szerokie władze na razie nie pamiętają, choć obietnice budowy szkoły w tym rejonie padały już wielokrotnie.
   
  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół