• facebook
 • rss
 • Kraśnik nie taki "Stary"

  ks. Rafał Pastwa

  dodane 02.10.2014 13:30

  To będzie przełom dla Starego Kraśnika. W listopadzie mają zakończyć się prace przy budowie hali sportowo-widowiskowej przy ZPO nr 2 przy ul. Kochanowskiego. Ta część Kraśnika do tej pory nie dysponowała obiektem o takim charakterze.

  To największa szkoła miejska w całym Kraśniku. Przez długie lata zajęcia wychowania fizycznego odbywały się w warunkach niewystarczających dla młodzieży oraz nauczycieli. Ponadto szkoła ta dysponuje licznymi klubami uczniowskimi, które potrzebują miejsc do trenowania.

  Nowa hala będzie służyła nie tylko do uprawiania sportu. Ma służyć wszystkim mieszkańcom starej części miasta. Tam będą się mogły również odbywać imprezy kulturalne oraz spotkania o charakterze oficjalnym.

  - No wreszcie po tylu latach będzie coś porządnego w naszej dzielnicy. Wszystko powstawało w Kraśniku Fabrycznym. A tu nic. Miasto jest rozległe na tyle, że taka hala się tu przyda i sprawdzi w zupełności - mówi pan Stanisław, emeryt z Kraśnika. - Wszyscy się cieszymy nową halą. To motywuje do tego, żeby uprawiać sport, ale podnosi także prestiż naszej szkoły i miasta - komentuje uczennica gimnazjum w ZPO nr 2 w Kraśniku.

  Szkoła liczy 818 uczniów, którzy uczą się w gimnazjum i podstawówce. Zatrudnionych tu jest 79 nauczycieli i 14 pracowników administracji i obsługi. Inwestycja budowy hali sportowo-widowiskowej rozpoczęła się wiosną ubiegłego roku. - Termin ukończenia tej inwestycji to ostatni dzień listopada bieżącego roku. Według informacji inspektora nadzoru oraz kierownika prac budowlanych prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Należy się spodziewać, że jeżeli pogoda będzie dopisywać to powinniśmy się zmieścić w tym terminie - mówi Marzena Pomykalska, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Kraśniku.

  Inwestorem budowy hali jest Urząd Miasta w Kraśniku. - Pomysłodawcami byli bezpośrednio burmistrz Mirosław Włodarczyk i jego zastępcy: Jarosław Stawiarski i Zbigniew Dżugaj. Ta hala,  nie będzie służyć jedynie uczniom naszej szkoły. Zgodnie z zamysłem pomysłodawców ma ona spełniać także funkcję użytkową dla mieszkańców starej części Kraśnika. Stary Kraśnik był do tej pory dzielnicą niedoinwestowaną - dodaje dyrektorka.

  Na hali obok przestrzeni sportowej i licznych pomieszczeń wielofunkcyjnych będzie ok. 300  miejsc siedzących, dlatego będzie tu można organizować imprezy dla mieszkańców miasta o charakterze rozrywkowym i kulturalnym.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół