• facebook
 • rss
 • Pomnik inny niż wszystkie

  ks. Rafał Pastwa

  dodane 12.10.2014 14:30

  Na Lubelszczyźnie ze stypendiów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia korzysta 60 osób.

  W naszej archidiecezji jest około 60 stypendystów, w całej Polsce 2,5 tys. Idea Fundacji narodziła się po pielgrzymce ojca świętego do Polski w 1999 r. Po jej organizacji pozostały niewykorzystane pieniądze, które przeznaczono na zbudowanie żywego pomnika papieżowi Janowi Pawłowi II.

  W 2000 r. powołano organizację, której działalność ma upamiętniać pontyfikat papieża przez promowanie jego nauczania i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Aktywność Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia koncentruje się wokół programu stypendialnego, który polega na przyznawaniu stypendiów szczególnie uzdolnionej i jednocześnie ubogiej młodzieży szkolnej z zaniedbanych terenów wiejskich i małych miast całej Polski – tak o tym pomyśle czytamy na stronie fundacji.

  - To, że byłam stypendystką powodowało zobowiązanie, by mówić o Janie Pawle II i ukazywać jego osobę innym. Ta fundacja nie jest po to, by koncentrować się na sobie, ale żeby otwierać się na drugiego człowieka i działać na rzecz innych - mówi Agnieszka Pietrzak, jedna z beneficjentek programu. Zbiórki na jego rzecz odbywają się w Dzień Papieski pod kościołami i w centrach dużych miast naszej archidiecezji. – To ważne, żeby wspierać młodych ludzi z biednych rodzin i budować przez to  pomnik Janowi Pawłowi II – mówi pan Henryk z parafii Czerniejów. – Dobrze, ze księża wyjaśniają czym jest ta fundacja, bo inaczej się wtedy odbiera całą akcję – dodaje.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół