• facebook
 • rss
 • Już dziś: Święta nadziei czy beznadziei?

  rjp

  dodane 09.12.2014 12:48

  "Bóg się rodzi... czyli o rysowaniu uśmiechu na twarzach umierających dzieci" oraz "Co św. Mikołaj przyniesie Ukrainie?" - to tylko niektóre z tematów, jakie się pojawią podczas debaty 9 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Peowiaków 12 w Lublinie.

  Wbrew powszechnej opinii narodzenie Chrystusa w Betlejem nie było sielanką. Związane było z wieloma trudnościami, ale też pojawia się światło nadziei i radości. Podobnie jest w naszym życiu. Jedni w dzień Bożego Narodzenia będą się cieszyć i radować, inni wręcz odwrotnie, będą święta przeżywać w bólu, samotności, żałobie czy ubóstwie.

  Dlatego proponujemy Czytelnikom "Gościa" i mieszkańcom Lublina debatę, która ma zwrócić uwagę na podwójny kontekst tych świąt. Będzie ona nosić tytuł: "Święta nadziei czy beznadziei?". W debacie udział wezmą: o. dr Filip Buczyński, założyciel Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, ks. dr Stefan Batruch, prezes Fundacji Kultury Duchowej Pogranicza i proboszcz parafii greckokatolickiej w Lublinie oraz Grzegorz Linkowski, znany reżyser filmowy i scenarzysta.

  Będzie to spotkanie otwarte nastawione na dyskusję osób z różnych środowisk. Będzie to okazja do refleksji nad życiem i nad człowiekiem w kontekście świąt, które uważamy powszechnie za ciepłe, rodzinne i wesołe. Prelegenci zaproponowali następujące tematy: "Bóg się rodzi... czyli o uśmiechu rysowanym na twarzach umierających dzieci", "Co św. Mikołaj przyniesie Ukrainie?", "Czy media mogą dawać nadzieję?" oraz "Jak wyglądało pierwsze Boże Narodzenie?".

  Debata odbędzie się 9 grudnia o 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej (filia nr 2) przy ul. Peowiaków 12 w Lublinie. Dla mało zorientowanych - jest to parter budynku Centrum Kultury. Organizatorzy mają w planach cykliczne spotkania, z udziałem ciekawych gości. Oferta jest skierowana także do osób młodych i studentów, tak by mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z wybitnymi osobami tworzącymi artystyczny i duchowy klimat Lublina. Wstęp wolny.

   "Wznośmy mosty, a nie mury" - taki tytuł nosi cykl debat organizowanych przez redakcję Lubelskiego "Gościa Niedzielnego" oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Lublinie.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół