• facebook
 • rss
 • Gala wolontariatu

  Agnieszka Gieroba

  dodane 07.12.2014 18:40

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zespół Centrum Wolontariatu w Lublinie zaprosił dobroczyńców i ich podopiecznych do udziału w Widowisku Artystycznym. Była to okazja do wręczenia wyróżnień osobom zaangażowanym w pracę na rzecz drugiego człowieka.

  Gala Wolontariatu od kilkunastu lat wpisuje się w kalendarz imprez kulturalnych w Lublinie. - Podczas widowiska chcieliśmy podziękować wolontariuszom za ich zaangażowanie na różnych płaszczyznach życia społecznego oraz zaprezentować ciekawe inicjatywy w regionie. To także okazja do spotkania z osobami, które na różne sposoby wspierają działania wolontariuszy - mówi Justyna Orłowska z Centrum Wolontariatu.

  Punktem kulminacyjnym wydarzenia było wręczenie tytułu Wolontariusza Roku Lubelszczyzny oraz wyróżnień dla osób wspierających wydarzenia wolontariackie w regionie. Wolontariuszem roku został Andrzej Fryzel, który przez całe wakacje pomagał młodym Ukraińcom uczyć się języka polskiego. Wyróżnienia odebrali także wolontariusze, którzy mieszkają w Lublinie, ale pochodzą z innych krajów. Oni także angażują się w pomoc innym ludziom.

  Wręczeniom wyróżnień towarzyszyła część artystyczna. W tym roku było to widowisko zespołu LightOpera zatytułowane "Kobiety Świata". Niezwykłe przedstawienie muzyczne, w którego centrum jest kobieta i jej barwne kompozytorskie portrety. W spektaklu pokazano kobiety z Polski, Niemiec, Hiszpanii, Ameryki i innych krajów, „ubrane” w charakterystyczne cechy. Widowisko jest projektem sopranistki, Katarzyny Laskowskiej. To połączenie kilku gatunków muzycznych – opery, opery buffa, operetki, singspielu, wodewilu, klasycznego musicalu – w jedno. A ponieważ spektakle z założenia mają mieć lekką, komediową niekiedy wręcz formę, stąd nazwa - opera light.

  Galę poprowadzili Justyna Domaszewicz i Tomasz Dolar Dymek.

  Wolontariusze zrzeszeni w lubelskim Centrum Wolontariatu od lat niosą pomoc osobom potrzebującym. Pomagają m.in. chorym dzieciom w przeżywaniu trudnego czasu choroby i pobytu w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym, prowadzą program pomocy uchodźcom, poprzez „Gorący patrol” pomagają bezdomnym przetrwać zimę. Z kolei dla dzieciom i młodzieży z zaniedbanej lubelskiej dzielnicy Bronowice Stare organizują czas wolny, przekazując im także wartościowe wzorce. Pomagali także w ratowaniu dobytku mieszkańców podczas czerwcowej powodzi na Bałkanach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół