• facebook
 • rss
 • Będzie ostra rywalizacja

  ks. Rafał Pastwa

  dodane 27.12.2014 11:40

  - Wystąpię w konkursie razem z zespołem przygotowywanym przez panią Skrętkowicz. Wiele razy uczestniczyliśmy w różnych konkursach i przeglądach, nie tylko świątecznych. Nie zdradzamy jeszcze naszego repertuaru - mówi Katarzyna Pecio.

  Poprzednie edycje tego konkursu udowodniły, że śpiew kolęd i pastorałek to całkiem atrakcyjne zajęcie dla młodzieży. Mało kto decyduje się na wykonanie znanych kolęd, a wyszukiwane sa mało znane pastorałki. Oprócz walorów artystycznych podtrzymywana jest tradycja, która z roku na rok staje się bardziej żywa.

  W gminie Grabów są dwie parafie, dlatego konkurs odbywa się na zmianę w parafii Garbów i w parafii Garbów-Cukrownia.

  – W tym roku przegląd kolęd i pastorałek odbywa się akurat w naszej parafii. Kolędują całe rodziny, dorośli i dzieci z terenu całej gminy. Oczywiście nie brakuje wśród uczestników uczniów naszego gimnazjum – mówi Iwona Skrętkowicz, katechetka w gimnazjum im. Bolesława Prusa w Przybysławicach i kierownik scholi w parafii Macierzyństwa NMP w Garbowie–Cukrowni.

  - Wystąpię w konkursie razem z zespołem przygotowywanym przez panią Skrętkowicz. Wiele razy braliśmy już udział w różnych konkursach i przeglądach, nie tylko świątecznych. Mamy już na swoim koncie nawet pierwszą nagrodę, którą zdobyliśmy na jednym z festiwali - mówi Katarzyna Pecio z gimnazjum Bolesława Prusa w Przybysławic.

  – Śpiewam od dawna, lubię to robić, bo sprawia mi to niezwykłą przyjemność, dlatego z niecierpliwością czekam na występ – dodaje Kasia. – Lubię śpiewać, w taki sposób rozwijam swój talent i pasję. Miło jest wystąpić przed liczną publicznością, choć wiadomo, że kiedy podczas występu obecna jest rodzina i rówieśnicy, to odczuwa się tremę – dodaje Jagienka Chyż.

  - Cieszy mnie duże zainteresowanie konkursem. Ciekawe jest to, że w przeglądzie kolęd i pastorałek udział biorą licznie całe rodziny. W tym roku zgłosiło się jeszcze więcej rodzin niż poprzednio, zgłoszone są też zespoły sąsiedzkie, chóry parafialne oraz przedstawiciele różnych szkół. To wydarzenie cieszy się wielką popularnością zwłaszcza wśród młodzieży – mówi ks. Marian Szuba, proboszcz parafii Garbów-Cukrownia.

  Ze względu na wielkie zainteresowanie i dużą ilość chętnych konkurs odbywa się w dwóch terminach. Rozpoczyna się w niedzielę św. Rodziny, a kontynuowany jest tydzień później. Wtedy też podane zostaną ostateczne wyniki, a jury wyłoni laureatów przeglądu kolęd i pastorałek. Pierwsza odsłona konkursu rozpocznie się w niedzielę św. Rodziny po Mszy św. o godz. 16.00.

  W parafii pw. Macierzyństwa NMP w Garbowie-Cukrowni odbywa się również przegląd pieśni maryjnej, który cieszy się wcale nie mniejszym zainteresowaniem niż przegląd kolęd i pastorałek.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół