Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Zaśpiewali o Narodzeniu

To pierwszy tego typu koncert, w którym muzycy w imieniu całego miasta dziękowali wolontariuszom i darczyńcom akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę".

Koncert w wykonaniu znakomitego chóru i zespołu Gospel Rain w kościele ojców bernardynów przy ul. Willowej w Lublinie był niezwykłym muzycznym wydarzeniem. Po raz pierwszy od premiery znowu można było usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki w nowych aranżacjach muzycznych. Chór choć bez znanych z poprzedniego występu artystów, zaprezentował utwory z muzycznego projektu "Emmanuel. Pieśni o Narodzeniu", w którym  w nowatorski sposób z kolędami zostały połączone cytaty z Pisma Świętego, wyjaśniające tajemnicę Narodzenia. 

Całe wydarzenie było wyrazem wdzięczności za pracę wolontariuszy i ofiarność darczyńców, którzy zaangażowali się w kolejną edycję akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Gościem specjalnym koncertu była Ewa Dados, inicjatorka powstania akcji. W trakcie imprezy wolontariusze zbierali także pieniądze na chorego małego Jasia Karwowskiego, chorującego na rzadki nowotwór złośliwy - siatkówczak oka. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy