• facebook
 • rss
 • W kolorze serca

  Agnieszka Gieroba

  dodane 13.02.2015 13:25

  100 gimnazjalistów zaangażowanych w Szkolne Koła Caritas w różnych miejscach archidiecezji lubelskiej przyjechało na rekolekcje do Dąbrowicy.

  Celem działania Szkolnych Kół Caritas jest formacja młodych ludzi i zaspokojenie ich duchowych i społecznych potrzeb oraz koordynowanie podejmowanych przez nich dzieł służących pomocy drugiemu człowiekowi - mówi Mateusz Jocek rzecznik lubelskiej Caritas. Uczniowie zrzeszeni w Kołach włączają się w akcje, prowadzone przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej, takie jak np. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, ale organizują też własne, np. kiermasze charytatywne. Obecnie w Archidiecezji Lubelskiej działa już 70 Szkolnych Kół Caritas. Spotkanie wolontariuszy, takie jak to w Dąbrowicy, ma służyć wymianie doświadczeń oraz wzajemnej integracji. Dlatego oprócz modlitwy, konferencji i Eucharystii przygotowano warsztaty.

  Na zakończenie rekolekcji Mszy św. przewodniczył bp Mieczysław Cisło. Zwracając się do młodych mówił, że kolor czerwony, jakim posługuje się Caritas w swoim logo czy na firmowych koszulkach to kolor serca. - Trzeba wielkich i wrażliwych serc otwartych na potrzeby drugiego człowieka, by przyjść mu z pomocą. Podejmując się wspierania ludzi potrzebujących wlewacie w ich serca nadzieję i pomagacie godnie żyć - mówił bp Mieczysław. Podkreślał także, że warto wytrwać w postawie niesienia pomocy. - Ważne są różne jednorazowe akcje, ale jeszcze ważniejsze długofalowe działanie. Jeśli tylko zechcecie być pomocni z pewnością wam wolontariuszom nigdy nie zabraknie zajęcia - podkreślał biskup.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół