• facebook
 • rss
 • Bal nad bale

  jj

  dodane 16.02.2015 10:24

  Już po raz dziesiąty wrota lubelskiego Trybunału Koronnego gościły w swych progach polityków, biznesmenów, ludzi kultury i nauki, którzy bawiąc się, chcieli równocześnie wspierać finansowo młodych podopiecznych Stowarzyszenia "Razem dla Lubelszczyzny".

  Dziesięć lat temu na prośbę prof. Mirosława Piotrowskiego eurodeputowanego z Lubelszczyzny i prezesa Stowarzyszenia "Razem dla Lubelszczyzny", po raz pierwszy ówczesny prezydent Lublina Andrzej Pruszkowski otworzył drzwi Trybunału Koronnego na imprezę taneczną. Pewnie nie doszłoby do tego gdyby nie fakt, że spotkać się na niej mieli ludzie różnych środowisk oraz o różnych poglądach politycznych, których połączyć miał jeden wspólny cel: pomoc potrzebującym i zdolnym dzieciom. Od tego czasu tradycją już stało się, że raz w roku, urzędujący prezydent udostępnia ten niezwykły lokal dla niezwykłego wydarzenia. 

  Stowarzyszenie "Razem dla Lubelszczyzny"  od początku swego istnienia wspiera młode talenty z Lubelszczyzny. Wśród aktualnych stypendystów jest Tymoteusz Przygrodzki – 16-letni artysta plastyk, który swą twórczością malarską zachwyca nie tylko laików, ale także znane osobistości kultury i sztuki. To właśnie m.in.  jego prace znalazły się wśród przedmiotów wystawionych i licytowanych podczas balu. Aukcję, w trakcie której zebrano 27 tys. zł poprowadził Dariusz Sienkiewicz. 

  Tradycją organizowanego przez Stowarzyszenie balu, jest występ znanych polskich artystów. Tym razem przed gośćmi wystąpiła stypendystka stowarzyszenia Monika Rapa wraz z Bogdanem Kalarusem muzykiem, wokalistą, autorem i producentem przedstawień musicalowych, oraz znakomitym tenorem Ryszardem Wróblewskim, występującym na polskich i zagranicznych scenach operowych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół