• facebook
 • rss
 • Konny show

  jj

  dodane 20.02.2015 14:56

  Emocjonujące konkursy, nauka jazdy konnej oraz kiermasz sprzętu jeździeckiego. To wszystko podczas trwającego od wczoraj jednego z najważniejszych wydarzeń jeździeckich w Polsce.

  Do 22 lutego na terenie Targów Lublin potrwają  zawody jeździeckie zaliczane do prestiżowego wydarzenia Cavaliada Tour. W tegorocznej edycji Cavaliady Lublin bierze udział ponad 150 zawodników i prawie 300 koni. Każdego dnia w programie zawodów kibice mogą znaleźć  emocjonujące i widowiskowe konkursy, z których dwa konkursy zaliczane sa do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej oraz do Cavaliada Tour. Będzie można także podziwiać młodych adeptów jeździectwa w zawodach skierowanych do zawodników do lat 14 lat dosiadających kuców (do 148cm). Dla nich udział w imprezie jest pierwszym krokiem w karierze sportowej.

  Na zwiedzających i kibicujących czekają także inne atrakcje. Od dziś  do niedzieli na arenie pokazów w hali A instruktorzy i wychowankowie Zespołu Szkół Rolniczych z Pszczelej Woli prowadzić będą przejażdżki na koniach, i każde chętne dziecko – pod okiem opiekuna – będzie mogło spróbować swoich sił w siodle. Nie zabraknie także mniej konnych atrakcji dla najmłodszych. W sobotę i niedzielę o godz. 10:00 można będzie wraz z Felippe, pograć w „Przebiegłe wielbłądy”  a o godz. 17:00 – w grę „Cardline”. Dla młodszych dzieci przygotowany został także kącik animacyjny gdzie m.in. mogą pobawić się na bujanym koniu. 

  Akademia Hodowcy i Jeźdźca przygotowała specjalne warsztaty dla początkujących adeptów naturalnego jeździectwa. Jak informuja organizatorzy zajęcia umożliwiają uczestnikom spojrzenie na świat koni z innej perspektywy i odkrycie nowej ścieżki do osiągnięcia harmonii i partnerstwa z koniem. Kierowane sa zarówno do osób z doświadczeniem jeździeckim jak i do świeżo upieczonych właścicieli koni. 

  Imprezie przez cały czas trwania towarzyszy kiermasz sprzętu jeździeckiego, na którym 54 wystawców prezentuje oferty sprzętu i akcesoriów jeździeckich. 

  W poprzednim roku Cavaliadę Lublin odwiedziło blisko 10 tys. osób, które z  entuzjazmem kibicowały zawodnikom i brały udział w wydarzeniach towarzyszących. W tym roku organizatorzy spodziewają się frekwencji na zbliżonym poziomie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół