• facebook
 • rss
 • Śpiewu nauczysz się u kapucynów

  Justyna Jarosińska

  dodane 28.02.2015 17:30

  Muzyczne warsztaty narodziły się z potrzeby animacji corocznych rekolekcji młodych w Serpelicach. Po raz dziewiąty do Lublina przyjechali muzyczni zapaleńcy, by wziąć udział w nauce śpiewu, który uświetni pod koniec sierpnia "Golgotę Młodych".

  Przyjechali z różnych stron, by nauczyć się śpiewać i przeżyć swojego rodzaju rekolekcje. Są podzieleni na trzy sekcje: wokalną, smyczkową i tzw. rock band.

  Tworzą zespół pod nazwą "Golgota Młodych". Jak mówi główny organizator warsztatów, brat Tomasz Mantyk, tak dużej grupy chętnych jeszcze nie było.

  - Przyjechało ponad 70 osób. To największe warsztaty w historii "Golgoty". Wielu z uczestników przyjechało po raz pierwszy, ale są też tacy, którzy w warsztatach biorą udział już po raz kolejny - mówi br. Tomasz.

  By zapisać się na warsztaty, nie trzeba było udowadniać swoich umiejętności muzycznych.

  - To są zajęcia w zasadzie dla wszystkich - mówi brat Tomek - choć nie każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w muzycznej posłudze podczas spotkania w Serpelicach - podkreśla kapucyn.

  Brat Tomek warsztaty prowadzi już po raz kolejny i zauważa, że te spotkania nie tylko uczestników, ale także i jego samego, bardzo muzycznie rozwijają.

  - Za każdym razem zajęcia prowadzą doświadczeni muzycy - wyjaśnia. - Ania Szaja jest dyrygentem chóralnym, a oprócz niej warsztaty prowadzą Małgorzata Hutek, Sebastian Piech i Natalia Wysocka. 

  Warsztaty są organizowane w ramach działalności Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej przy wsparciu finansowym miasta Lublin w ramach projektu „Z Kulturą do nieba – III edycja”.

  Potrwają do 1 marca. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół