• facebook
 • rss
 • Liczy się każde wsparcie

  Agnieszka Gieroba

  dodane 24.03.2015 09:16

  Każdy może pomóc dzieciom, które zmagają się z ciężką chorobą. Wystarczy wziąć udział w akcji "Twój dar serca dla hospicjum", która zbiera fundusze dla podopiecznych hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

  Pomysł zrodził się w jeden z lubelskich szkół. - Współpracowaliśmy z o. Filipem Buczyńskim szefem lubelskiego hospicjum dla dzieci. To był czas, gdy ruszyła budowa budynku, w którym miało znaleźć się hospicjum wraz z przychodnią, rehabilitacją, specjalną stomatologią, hotelem dla rodziców chorych dzieci. Pomyśleliśmy wtedy, że to ogromne przedsięwzięcie, by wybudować taki obiekt, a jeszcze większe by go utrzymać. Co jednak może zrobić jedna zwyczajna szkoła by wesprzeć takie dzieło? Okazało się, że może dużo. Tak wymyśliliśmy akcję "Twój dar serca dla hospicjum", w którą włączyły się inne szkoły z całego województwa - mówi Elżbieta Nawrot dyrektor Społecznego Liceum i Gimnazjum im. Jana Sobieskiego w Lublinie pomysłodwaczyni akcji.

  Tak też szkoły Lubelszczyzny organizują zbiórkę pieniędzy dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. W poprzednich edycjach zebrano w sumie prawie 0,5 mln zł. Każda szkoła przeprowadza zbiórkę według własnego pomysłu. W wielu placówkach uczniowie i nauczyciele organizują z tej okazji np. kiermasze prac plastycznych lub ciast, a także przedstawienia teatralne, spotkania i zabawy, podczas których zbierają datki na rzecz hospicjum. Akcję wspiera wojewoda lubelski, marszałek województwa oraz kurator oświaty.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół