• facebook
 • rss
 • Przy ołtarzu i na boisku

  Justyna Jarosińska

  dodane 11.04.2015 14:40

  Mszą św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej rozpoczęły się VI Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej Archidiecezji Lubelskiej.

  Organizatorem piłkarskich mistrzostw jest Caritas Archidiecezji Lubelskiej. - Cieszę się bardzo, że już po raz drugi możemy być organizatorami wydarzenia, które promuje sport, a tym samym zdrowie - podkreśla ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas. - W swojej codziennej pracy dostrzegam, jak łatwo zatracić i pogubić wartości, którymi kierujemy się w życiu, a sport to najlepsza profilaktyka. 

  Arcybiskup Stanisław Budzik podczas homilii przypominał młodym ludziom o wielkim orędowniku sportu, jakim był Jan Paweł II. - Chyba był najbardziej usportowionym papieżem w historii, a jego sportowa postawa była także symbolem jego postawy życiowej, tego, czego nauczał, co mówił ludziom, zwłaszcza ludziom młodym - podkreślał arcybiskup. - Razem z wami dziękuję Bogu za tę moc ducha, dzięki której podejmujecie co dzień pracę nad sobą - powtarzał za papieżem Polakiem abp Budzik. 

  W rozgrywkach bierze udział 800 uczestników z 79 parafii. Rywalizują w czterech kategoriach: ministrant młodszy - kl. III i IV szkoły podstawowej; ministrant - roczniki od 2002 do 2005; lektor młodszy - roczniki od 1999 do 2001 oraz lektor starszy - roczniki od 1995 do 1998. 

  Drużyny swoje mecze rozgrywają w siedmiu halach sportowych Lublina. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostaną nagrodzeni przez abp. Stanisława Budzika, ks. Wiesława Kosickiego oraz komentatora sportowego Tomasza Jasinę.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół