• facebook
 • rss
 • Otworzyć swoje spichlerze

  Justyna Jarosińska

  dodane 16.04.2015 09:23

  Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza do "Spichlerza Duszy" w Lublinie. To miejsce, jak informują inicjatorzy powstania "Spichlerza", gdzie każdy będzie mógł zaczerpnąć z doświadczenia spotkania Pana Boga przez innych ludzi.

  Inspiracją do powstania tej inicjatywy był cytat Prymasa Wyszyńskiego: „Trzeba wreszcie otworzyć dla innych spichlerze swej duszy i szafy pełne szat łaski, zjadanych przez mole.”

  - Ponieważ odmawiając codziennie Anioł Pański, kończymy go jakimś cytatem z pism kard. Wyszyńskiego, któregoś razu trafiliśmy właśnie na te słowa - mówi inicjator powołania "Spichlerza" Jarosław Podkowa.

   - Stwierdziliśmy, że każdy z nas jest przez Boga obdarowany i dobrze byłoby, gdyby zechciał się podzielić łaskami, których doświadcza - informuje Podkowa. 

  Tak powstał pomysł by stworzyć formę spotkań, na których ludzie będą mogli zetknąć się z tymi, którzy spotkali już na swej drodze Pana Boga i chcą o tym mówić głośno.

  Ponieważ hasłem tego roku w Civitas Christiana jest hasło "Rodzina Bogiem silna", to właśnie ono przede wszystkim stanowi pytanie do zapraszanych na spotkania osób: Jak budować rodzinę silną Bogiem? Jak być dobrymi rodzicami? Jak szukać Boga w rodzinie?

  Pierwszymi gośćmi "Spichlerza duszy" byli Agnieszka i Jakub Kołodziejowie, znani lubelscy terapeuci prowadzący rekolekcje i warsztaty dla małżeństw. Już za kilka dni 22 kwietnia do "Spichlerza" zawita o. Filip Buczyński, założyciel i prezes Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.  - Na pewno opowie nam o życiu z Bogiem w swojej rodzinie, w której dorastał, ale przede wszystkim liczymy, że powie o doświadczeniu Boga w rodzinach, które zmagają się z cierpieniem i chorobą swoich dzieci - podkreśla Jarosław. Podkowa. 

  Spotkanie z o. Filipem Buczyńskim o godz. 17. 00 w siedzibie Civitas Christiana przy ul. Bema 1. 

  Więcej o inicjatywie "Spichlerz duszy" już wkrótce w papierowym wydaniu GN. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół