• facebook
 • rss
 • Modlitwa z nuncjuszem

  ks. Rafał Pastwa

  dodane 23.04.2015 13:40

  W ciągu kilku minut pod pomnikiem Jana Pawła II na dziedzińcu KUL zebrało się kilkaset osób w habitach. Abp Celestyno Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce rozpoczął modlitwę słowami "Królowo nieba, wesel się, alleluja".

  - Św. Jan Paweł II to człowiek pokoju i nadziei, a dzisiejszy świat potrzebuje pokoju i nadziei, także i my potrzebujemy pokoju i nadziei. Potrzebujemy też radości - powiedział abp C. Migliore.

  Każdego dnia, aż do pierwszej rocznicy kanonizacji Jana Pawła II społeczność KUL gromadzi się na dziedzińcu uniwersyteckim na modlitwę „Regina Coeli”.

  - Odmawiamy też litanię do św. Jana Pawła II. W ten sposób chcemy się przygotować duchowo do pierwszej rocznicy kanonizacji naszego profesora - mówi dr Lidia Jaskuła, rzecznik prasowy KUL.

  Abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce i ks. prof. Antoni Dębiński, rektor KUL   Abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce i ks. prof. Antoni Dębiński, rektor KUL ks. Rafał Pastwa /Foto Gość

  Przed rozpoczęciem modlitwy wszystkich zebranych na dziedzińcu powitał ks. prof. Antoni Dębiński, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

  W modlitwie uczestniczyli także studenci. Także ci, którzy przyjechali w ramach wymiany studenckiej z Ukrainy. Maria Dubova pochodzi z Ługańska i studiuje europeistykę. - Podoba mi się Lublin, ten uniwersytet oraz atmosfera modlitwy.

  - Ja pochodzę z Mariupola w obwodzie donieckim. Modlę się o pokój, choć nie chcę mówić o wojnie. Staram się jak najlepiej wykorzystać czas na studia na KUL - dodaje Irina Sopina.

  Na KUL trwa sympozjum z udziałem przełożonych wyższych zakonów życia konsekrowanego w Polsce, zarówno zgromadzeń żeńskich, męskich, klauzurowych oraz instytutów świeckich. Z tej okazji na katolickim Uniwersytecie Jana Pawła II gości nuncjusz apostolski abp Celestyno Migliore.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół