• facebook
 • rss
 • Jedność przywraca prestiż

  jj

  dodane 23.04.2015 14:08

  Uroczysta Msza św. z udziałem nuncjusza apostolskiego abp Celestino Migliore, była jednym z punktów trwającego od 21kwietnia na KUL Sympozjum IV Konferencji Przełożonych Wyższych Zakonów Żeńskich, Męskich, Klauzurowych i Instytutów Świeckich.

  - Znaczenie i prestiż stanu osób konsekrowanych, nie wypływa ani z ubioru, ani z wielkości i pomyślności wspólnot w jakich się znajdujecie, ani nawet z dzieł, które prowadzicie - mówił w homilii abp Migliore. - One pochodzą ze świadectwa jakie dajecie o Chrystusie.

  Nawiązując do trwającego sympozjum i jego hasła przewodniego "W jedności uobecniać Chrystusa w świecie", nuncjusz apostolski zauważył, że to właśnie przede wszystkim świadczenie o Chrystusie prowadzi do jedności.

  - Jezus mówi, że gdzie są dwaj albo trzej zebrani w Jego imię, tam On jestem pośród nich. Jedność to gdy dwie albo trzy osoby, albo cała wspólnota, czyni najważniejszym swym zadaniem dbałość o najmniejszych i najsłabszych, o tych którzy się zagubili - podkreślał arcybiskup. 

  Nuncjusz apostolski nawiązał także do patrona dnia, którym jest św. Wojciech. Zauważył, że był on przykładem osoby konsekrowanej, której głównym celem było czynienie swoją, troski Chrystusa o każdą osobę i kierowanie się miłosierdziem, które potrafi spojrzeć w twarz złu i z nim walczyć. 

  - Zbliżamy się do 1050 rocznicy Chrztu Polski  - mówił abp. Migliore - Wy osoby konsekrowane jesteście wezwane, aby na wzór św. Wojciecha uobecniać Chrystusa w jedności. 

  Trwające na KUL sympozjum, jest jednym z głównych punktów obchodów Roku Życia Konsekrowanego w Polsce. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół